کشف سکه های کمیاب با فلزیاب

به گزارش اخبار مشروح، اخیراً یک فرد ناشناس که در نزدیکی روستایی واقع در شهرستان نورفک در شرق انگلستان مشغول کاوش بود، مجموعه ای بسیار کمیاب از سکه های نقره متعلق به قرن دوازدهم میلادی را کشف کرد. این مجموعه سکه ارزشمند شامل هفت سکه ضرب شده در دوران حکومت شاه استیون ، جد ویلیام فاتح و دو قطعه دیگر مربوط به دوران سلطنت جانشینان استیون ، یعنی هنری دوم و هنری سوم است. کشف سکه های متعلق به دوران شاه استیون از این نظر حائز اهمیت است که این سکه های نقره از جمله کمیاب ترین سکه های قرون وسطایی محسوب می شوند.

کشف سکه های کمیاب با فلزیاب

همه سکه هایی که این فرد با استفاده از دستگاه فلزیاب کشف نموده کامل نیستند. سکه هایی متعلق به دوران شاه استیون دو سکه کامل، سه سکه نیمه شده و یک چهارم از دو سکه دیگر را شامل می شوند.

کشف این مجموعه قابل توجه از سکه های فوق کمیاب به وسیله یک سکه شناس از بخش محیط زیست تاریخی نورفک اعلام شد. به گفته این سکه شناس، سکه های ضرب شده در زمان شاه استیون با هم داخل یک کیف سکه نگهداری می شدند، در حالی که دو سکه نقره دیگر به طور جداگانه به وسیله فرد دیگری گم شده است.

با کمبود ارز در قرن های یازدهم و دوازدهم میلادی، سکه های نقره خالص به قطعاتی با میزان های مختلف خرد می شدند تا گردش و عرضه پول بیشتر گردد. از آنجایی که در زمان سلطنت شاه استیون در قرن دوازدهم میلادی، سکه های نو هنوز به میزان قابل توجهی ضرب نشده بودند، سکه های تازه کشف شده، یک کشف غیرعادی و در نتیجه ارزشمند هستند.

منبع: گردشبان
انتشار: 30 آبان 1402 بروزرسانی: 30 آبان 1402 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1754

به "کشف سکه های کمیاب با فلزیاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سکه های کمیاب با فلزیاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید