نماینده ایران در سازمان شانگهای هفته آینده معرفی خواهد شد

به گزارش اخبار مشروح، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز آدینه در تماس تلفنی با آقای ژانگ مینگ، دبیرکل سازمان همکاری شانگهای در مورد روند همکاری بین جمهوری اسلامی ایران با سازمان همکاری شانگهای و بعلاوه نشست آینده این سازمان گفت وگو و گفتگو کرد.

نماینده ایران در سازمان شانگهای هفته آینده معرفی خواهد شد

به گزارش خبرنگاران، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن سپاس از کوشش ها و همکاری دبیرکل سازمان همکاری شانگهای برای تکمیل فرایند عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران، از آمادگی کشورمان برای حضور در نشست آینده این سازمان که به صورت مجازی برگزار خواهد شد، اطلاع داد.

امیرعبداللهیان با اشاره به کوشش های گسترده دولت، مجلس و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهیه و تصویب اسناد مربوط به عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای، گفت: اطمینان دارم که عضویت نهایی ایران یک ظرفیت نو و فزاینده در اختیار سازمان همکاری شانگهای قرار خواهد داد.

امیرعبداللهیان بعلاوه از معرفی رسمی هماهنگ کننده ملی ایران به دبیرخانه سازمان در هفته آینده اطلاع داد.

آقای ژانگ مینگ، دبیر کل سازمان همکاری شانگهای نیز در این مصاحبه، ضمن ابراز خرسندی از عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران در این سازمان، تاکید نمود، عضویت کامل ایران در نشست آینده این سازمان، به صورت رسمی اعلام خواهد شد و از تاریخ چهارم جولای (13 تیرماه) جمهوری اسلامی ایران از کلیه حقوق مربوط به کشورهای عضو سازمان برخوردار خواهد بود.

دبیر کل سازمان همکای شانگهای، بعلاوه نقش ایران در پیشبرد اهداف سازمان همکاری شانگهای را مهم دانست و گفت: این باعث افتخار من است که فرایند عضویت دائم ایران، در زمان مدیرکلی اینجانب بر این سازمان اجرا شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 تیر 1402 بروزرسانی: 9 تیر 1402 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1718

به "نماینده ایران در سازمان شانگهای هفته آینده معرفی خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده ایران در سازمان شانگهای هفته آینده معرفی خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید