نقش پررنگ شهرستان آبادان در جنگ تحمیلی

به گزارش اخبار مشروح، فرماندار ویژه آبادان گفت: شهرستان آبادان در انقلاب و جنگ تحمیلی نقش پررنگی داشته است.

نقش پررنگ شهرستان آبادان در جنگ تحمیلی

به گزارش خبرنگار از ،سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در نشست شورای حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از آبادان به عنوان شهری یاد کرد که هم در انقلاب و هم در جنگ تحمیلی نقش پررنگی داشته است.

او بابیان اینکه در جنگ تحمیلی اتفاقاتی در آبادان و خرمشهر رخ داد که بیشتر از جاهای دیگر کشور نمود پیدا کرد توضیح داد: ما در خط مقدم جنگ بوده ایم و توانستیم حماسه های گوناگونی همانند حماسه ذوالفقاری که تاریخ جنگ تحمیلی مثل آن را در خود ندید و هیچ جای مرزهای ایران چنین حماسه ای با این اهمیت رخ نداد.

فرماندار ویژه آبادان با اشاره به بعضی از حوادث اتفاق افتاده در جنگ تحمیلی در شهرستان آبادان، خطاب به حاضران در نشست گفت: آیا کسی میداند که در این شهر دوبار شیمیایی زدند، کسی می داند که در آن دو بار چند نفر در این شهرستان به علت بمباران شیمیایی شهید شدند، ما مطالبه گر جنگ تحمیلی در مورد نقش آبادان در طول جنگ هستیم. مگر می گردد با این روال پاسخ مردم را داد. مردمی که تعداد زیادی از آنها برنگشتند. این شهر هیچ وقت نتوانست به حالت قبلی خود برگردد.

موسوی با اشاره به بعضی از رویدادهای پیش آمده در طول جنگ تحمیلی در شهرستان آبادان گفت: در تاریخ 2 مهر 59 با بمباران ساختمان آموزش و پرورش عده زیادی از فرهنگیان عزیز شهید شدند. در تاریخ هفتم مهر با بمباران پالایشگاه آبادان عده بسیاری از آتش نشانان شهید شدند که به واسطه همین روز هفتم مهر روز آتش نشان نامیده شده است. پنجم مهر به عنوان شکست حصر آبادان و 9 آبان به عنوان حماسه ذوالفقاری تاریخ هایی از صفحه روز شمار به جنگ تحمیلی هستند که متعلق به آبادان می باشد و باید گرامی داشته گردد.

او تاکید نمود: هر چه در تاریخ تکرار نگردد و به آن پرداخته نگردد روزی فراموش خواهد شد. ما باید همبستگی و هم افزایی یکدیگر مناسبت های خود را در دفاع مقدس زنده نگه داریم. همچنین دست به دست هم دهیم تا آثار دفاع مقدس فراموش نگردد.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان در مورد شرایط باغ موزه دفاع مقدس گفت: من تعجب می کنم شهرهایی در کشور وجود دارد که اصلا مرزی نیستند و هیچ ارتباطی با جنگ تحمیلی نداشته اند اما باغ موزه های جنگ تحمیلی در آنجا افتتاح شده است و به بهترین نحو ممکن به وقایع نگاری دفاع مقدس پرداختند.

موسوی اضافه نمود: ما باید تمام سعی خود را بکنیم که شرایط باغ موزه دفاع مقدس شهرستان آبادان را به بهترین نحو ممکن برای افتتاحیه آماده سازی کنیم.

او گفت: شهرداری آبادان ، سازمان منطقه آزاد اروند و دیگر ارگان ها باید نسبت به اجرایی کردن مصوباتی که در نشست قبلی باغ موزه متوجه آنها بود هر چه سریع تر اقدامات لازم را به انجام برساند.

فرماندار ویژه آبادان همچنین با ابراز گلایه از عملکرد بعضی از مدیران شهرستان گفت: شهری که اینقدر امکانات داشت و پر آوازه بود در حال حاضر مطالبات مردمانش در حد فاضلاب پایین آمده است،مدیران آنقدر ضعیف کار نموده اند که ما را شرمسار مردم کردند.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 613

به "نقش پررنگ شهرستان آبادان در جنگ تحمیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش پررنگ شهرستان آبادان در جنگ تحمیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید