مطالبات گندم کاران همدانی طی 10 روز آینده پرداخت می شود

به گزارش اخبار مشروح، خبرنگاران/همدان مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان از پرداخت بیش از 90 درصدی مطالبات گندم کاران همدانی خبر داد و گفت: تا به امروز 94 درصد از مطالبات گندم کاران استان همدان پرداخت شده و مبالغ باقی مانده طی یک هفته تا 10 روز آینده پرداخت می شود.

مطالبات گندم کاران همدانی طی 10 روز آینده پرداخت می شود

مسعود بکایی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه تا امروز 438 هزار تن گندم از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده است، اظهار کرد: از ابتدای برداشت گندم تا امروز 438 هزار تن گندم به ارزش 11 هزار و 70 میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده که 10 هزار و 343 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه بهای گندم کشاورزانی که تا 16 مردادماه گندم های خود را به مراکز خرید تحویل داده بودند، واریز شده بود، شرح داد: روز گذشته مبالغ گندم کارانی که تا تاریخ 23 مردادماه محصولات خود را به دولت تحویل داده بودند، واریز شد.

بکایی با بیان اینکه 727 میلیارد ریال از مطالبات گندم کاران استان باقی مانده است، یادآور شد: سال های گذشته با فاصله زمانی یک تا دو ماهه بهای گندم پرداخت می شد اما سال جاری سرعت واریزی مبالغ گندم بیشتر شده است.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان با اشاره به افزایش هفت درصدی خرید تضمینی گندم در سال جاری، افزود: سال گذشته تا این تاریخ 409 هزار تن گندم به ارزش 796 هزار و 844 میلیارد ریال خریداری شده بود.

بکایی با بیان اینکه خرید گندم از کشاورزان در 53 مرکز اجرا شده است، گفت: در استان همدان 18 سیلو و کارخانه با ظرفیت ذخیره سازی 900 هزار تن گندم وجود دارد و برای بیش از یکسال و نیم مصرف استان گندم در این مراکز ذخیره شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 652

به "مطالبات گندم کاران همدانی طی 10 روز آینده پرداخت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالبات گندم کاران همدانی طی 10 روز آینده پرداخت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید