مروری بر رنگ ارغوانی در دکوراسیون داخلی [ 10 طرح جدید ]

به گزارش اخبار مشروح، رنگ ارغوانی به مراتب با انواع طیف های رنگ بنفش اشتباه گرفته می گردد. اما اگر سرخ بیشتری در بنفش موجود باشد، ارغوانی به کثرت دیده می گردد. با این حال، رنگ ارغوانی یکی از رنگ های پرخطر در طراحی و چیدمان است. و در صورت عدم شناخت و کاربرد رنگ ارغوانی در دکوراسیون فضا از سکون، خاموشی و کرختی برخوردار می گردد.

مروری بر رنگ ارغوانی در دکوراسیون داخلی [ 10 طرح جدید ]

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

رنگ ارغوانی (ارکیده ای)

رنگ ارغوانی در دکوراسیون قابل ستایش است. گل ارکیده (Orchid) استعاره ای از رنگ ارغوانی به شمار می فرایند. به همین دلیل، رنگ ارغوانی با اسامی ارکید و یا ارکیده ای نیز شناخته می گردد. از آنجا که رنگ ارغوانی از گل ها برگرفته شده، جزء تازه ترین رنگ ها در مد روز و طراحی و دکوراسیون داخلی شمرده می گردد. جدا از آنکه رنگ ارغوانی با گل ارکیده شناخته شده، سنگ آمیتیست (یاقوت ارغوانی) نمادی از این رنگ نیز می باشد. اما پیش از آنکه به کاربرد رنگ ارغوانی در دکوراسیون داخلی بپردازیم، بهتر است به موجودیت این رنگ بپردازیم. و به چیستیِ آن اشاره کنیم.

خرید 39 مدل هودی مردانه طرح سال [ اسپرت و شیک ] ارسال رایگان + ارزان

رنگ ارغوانی چیست؟

رنگ ارغوانی غالبا با رنگ بنفش و ویولت اشتباه گرفته می گردد و حتی گاهی اوقات شاهد اشتباه شمردن رنگ های بنفش و ویولت با یکدیگر نیز هستیم. با این حال، رنگ ارغوانی حاصل از اختلاط قرمز و آبی می باشد. این رنگ بیشتر میان بنفش و زرشکی بوده و گاها به صورت سرخابی تیره خودنمایی می نماید. با آنکه اساس رنگ ارغوانی در دکوراسیون تیره و عمیق است، اما، از طیف های مختلفی برخوردار می باشد. و ما قادر خواهیم بود رنگ ارغوانی را در انواع سایه ها و طیف ها به کار ببریم.

کاربرد رنگ ارغوانی در دکوراسیون

نمی تواند چندان از رنگ ارغوانی انتظار طراحی و چیدمان سبک و روشن داشت. این رنگ به قدر کافی سنگین بوده و استفاده از آن در دکوراسیون فضا را سریعا درگیر تیره و تاریکی می نماید. با وجود این، بسیاری از افراد همچنان تمایل دارند از رنگ ارغوانی در دکوراسیون داخلی خود بهره ببرند. ما در ادامه قصد داریم نکات هوشمندانه طراحی و دکوراسیون ارغوانی رنگ را تشریح نمائیم.

اتاق نشیمن ارغوانی

احتمالا بر این تصور خواهید بود که ارغوانی به میزان اندکی در اتاق نشیمن فوق استفاده شده است. و به احتمال بیشتر متعجب خواهید شد، اگر بگوییم دیوارها و سقف این اتاق نشیمن به رنگ ارغوانی نقاشی شده است. و شما شاهد نمودِ طیف های روشن تر ارغوانی بر روی مبل و کلاهک آباژور می باشد. همه این ها با یکدیگر کنتراست کمی را ایجاد نموده اند تا فضا از سکون کامل درآید. و بیش از حد خاموش به نظر نرسد!

خرید 27 مدل پالتو مردانه شیک و ارزان [ طرح سال 98 ] با تخفیف

ناهارخوری ارغوانی سیر

رنگ قابل مشاهده در تصویر فوق نه خیلی خاکستری و نه خیلی بنفش است. این رنگ جزء طیف های ارغوانی سیر دسته بندی شده و خاکستری آن با قدرت بی اندازه ای قابل مشهود می باشد. با این حال، اگر تمایل دارید شاهد تیرگی کمتری از رنگ ارغوانی در دکوراسیون باشید، این نمونه از آنِ شماست. منتها ایجاد کنتراست کم (در اینجا: رو مبلی) به روح خاکستری رنگ فوق از ضرورات می باشد.

کتابخانه سلطنتی

از سقف سیلور گرفته تا چهار پایه های پلنگی، نشانگر چیدمان اصولی در طراحی و دکوراسیون تصویر فوق می باشند. همچنین، دیوار ارغوانی هایگلاس و رویه مبلی مخمل جزء فاکتورهای مهم کاربرد رنگ ارغوانی در دکوراسیون فوق به شمار می فرایند. و تلفیق همه این ها با یکدیگر باعث پدید آمدن فضای حساب شده شده است!

بوفه ارغوانی روشن

این نمونه از کاربرد رنگ ارغوانی در دکوراسیون بیشتر متمایل با سبک و سیاق سنتی بوده و چندان با نمونه های چیدمان و دکوراسیون مدرن قابل قیاس نیست.

بوفه، مهم ترین عنصر دکوراسیون ارغوانی فوق شمرده شده است. و اگر دقت نمائید ته رنگ سرخ آن بیشتر قابل مشهود می باشد. با این حال، بوفه ارغوانی روشن با سایر عناصر اعم از هنر گل میخ، پرده، کتاب و قاب عکس ترکیب شده تا حال و هوای شادتری به فضا ببخشد.

هال بنفش مایل به ارغوانی

گاهی اوقات تمایل به تلفیق رنگ های کمتری داریم. بنابراین، سعی بر آن داریم تا سبک طراحی و دکوراسیون را به سمت و سوی سبک مونوکرومیک پیش ببریم.

نمونه فوق نماد سبک طراحی و دکوراسیون مونوکرومیک بوده و تقریبا می توان گفت از یک رنگ در سرتاسر اتاق نشیمن استفاده شده است. با این حال که شاهد سایر عناصر هستیم، رنگ بنفش مایل به ارغوانی روشن در همه جا به چشم می خورد.

خرید 41 مدل بوت زنانه جدید [ نیم بوت، پاشنه بلند ] مدلهای سال 98

یک انتخاب عمیق

با آنکه تصویر فوق در مقایسه با تمام تصاویر از یک تفاوت بصری چشمگیر برخوردار می باشد، اما هرگز نمی توان منکر زیبایی آن شد. کاربرد رنگ ارغوانی در دکوراسیون بالا موجب شده تا فضا از سکون و خاموشی بیشتری برخوردار باشد. و این همه آن چیزی است که طی مدت طولانی فرار می کردیم. با این حال، نمونه طراحی و دکوراسیون ارغوانی سیر فوق نشانگر آرامش بی حد و اندازه ای است. مطمئن باشید، اگر قصد دارید این نمونه از طراحی را در پیش بگیرید و برای اجرای آن اقدام ورزید، قادر خواهید بود تا مدت های مدید در لذت کتابخوانی عمیق مغروق ایده ها، خیالات و رویاهای خود شوید!

منبع: اتاق
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 739

به "مروری بر رنگ ارغوانی در دکوراسیون داخلی [ 10 طرح جدید ]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مروری بر رنگ ارغوانی در دکوراسیون داخلی [ 10 طرح جدید ]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید