مبلغ وام مسکن دانشجویی در تهران افزایش یافت

به گزارش اخبار مشروح، به گزارش خبرنگاران، ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره نحوه پرداخت وام دانشجویی در سال تحصیلی جدید، گفت: سیستم وام های دانشجویی تغییر نموده است و نمی توان دقیق گفت که مبلغ چه وامی چقدر افزایش پیدا نموده است. قبلا 21 نوع وام داشتیم که هم اکنون به 5 نوع وام رسیده است. در این روش جدید هیچ نوع وامی حذف نشده بلکه حدود 5 تا 6 نوع وام زیر گروه یک وام شده اند.

مبلغ وام مسکن دانشجویی در تهران افزایش یافت

جهت دریافت خدمات قیمت در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

مطیعی در ادامه اظهار کرد: مزیت تبدیل 21 وام به 5 وام این است که در سال های گذشته به دلیل در نظر دریافت میزان اعتبار برای هر وام دانشگاه ها در بخشی دچار کمبود اعتبار و در بخشی با مانده اعتبار روبرو می شدند، اما اجازه تخصیص اعتبار یک بخش به بخش دیگر را نداشتند که با این سیستم جدید دانشگاه ها در مدیریت اعتبار وام ها اختیار دارند.

او در ادامه با بیان اینکه وام دکتری ماهیانه 700 هزار تومان است، اضافه نمود: وام مسکن دانشجویی در تهران قبلا 10 میلیون بود که سال جاری به 25 میلیون افزایش یافته است، مبلغ این وام در 10 کلانشهر کشور 15 میلیون و در سایر شهر ها 10 میلیون تومان است.

جزئیات مبالغ وام تحصیلی، شهریه و ضروری در سال تحصیلی جدید

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه گفت: مبلغ وام تحصیلی سال گذشته 500 تا 600 هزار تومان بود که در سال تحصیلی جدید به 1.5 تا 2 میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین وام شهریه در سال گذشته سه میلیون و پانصد هزار تومان بود که در سال تحصیلی جدید به پنج میلیون افزایش یافته است.

مطیعی در ادامه درباره مبلغ وام ضروری نیز گفت: این وام از 1 میلیون به 3 تا 5 میلیون افزایش پیدا نموده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در ادامه بیان نمود: قیمت اجاره خوابگاه ها نیز سال جاری تا سقف 25 درصد افزایش یافته است، اما شیوع کرونا و اسکان تعداد دانشجوی کمتر منجر به افزایش دریافت اجاره از دانشجویان خوابگاهی نمی گردد.

اسکان دانشجویان در خوابگاه ها 40 تا 50 روزه است

او در ادامه درباره نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه ها نیز گفت: اسکان دانشجویان خوابگاهی در سال جدید نوبت بندی شده است. معاونین دانشجویی هر دانشگاه باید ظرفیت خوابگاه با لزوم توجه به تدابیر بهداشتی را مد نظر قرار داده و به معاونین آموزشی اعلام نمایند. بعد از این فرایند معاونان آموزشی بر اساس میزان احتیاج دانشجو اولویت بندی اسکان را تعیین نمایند. اسکان دانشجویان در خوابگاه ها 40 تا 50 روزه است و بر اساس مدت زمان اسکان از دانشجو هزینه دریافت می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 628

به "مبلغ وام مسکن دانشجویی در تهران افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلغ وام مسکن دانشجویی در تهران افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید