قسط 4 میلیونی از مزیت های وامِ اجاره خانه!

به گزارش اخبار مشروح، مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به اینکه بازپرداخت اقساط تسهیلات 240 میلیونی مسکن 4، 3 میلیون تومان است که در توان تمام متقاضیان و افراد نیست، گفت: بعضی از مستاجران در حال حاضر اجاره های 4 میلیون تومانی هم پرداخت می نمایند.

قسط 4 میلیونی از مزیت های وامِ اجاره خانه!

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان در تهران با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمدحسن مرادی در پاسخ به این سئوال که رقم بازپرداخت اقساط تسهیلات 240 میلیون تومانی خرید و ساخت مسکن در توان بعضی از متقاضیان نیست، گفت : به هر حال نرخ سود تسهیلات مسکن از محل اوراق 17،5 درصد است و زمانی که تسهیلات 200 تا 240 میلیون تومانی دریافت می گردد، قاعدتا بازپرداخت اقساط هم بالاتر خواهد بود.

*اقساط تسهیلات 240 میلیون تومانی خرید مسکن از محل اوراق، ماهانه 4 میلیون و 300 هزار تومان

وی ادامه داد:اقساط تسهیلات 240 میلیون تومانی خرید مسکن از محل اوراق ماهانه 4 میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود و همه افراد قاعدتا توان بازپرداخت آن را ندارند، اما باید اذعان کرد همین الان مستاجرانی هستند که اجاره بهای در همین حد پرداخت می نمایند و تسهیلات به نفع مستاجرانی خواهد بود که توان بازپرداخت دارند و می توانند صاحب مسکن شوند.

مرادی در پاسخ به این سئوال که دریافت تسهیلات چه مدت زمان می برد تا متقاضی تسهیلات برای خرید مسکن اقدام کند، گفت: اولا که باید بگویم این تسهیلات از محل اوراق است و به واحدهای مسکونی 25 سال ساخت تسهیلات 240 میلیون تومانی خرید مسکن پرداخت می گردد و زوجین می توانند در تهران تا 240 میلیون تومان از محل اوراق تسهیلات دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: این تسهیلات هم برای خرید و هم برای ساخت است و سازندگان به تعداد واحدهایی که می سازند می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند، اما در خصوص زمان دریافت تسهیلات باید گفت که 10 روز طول می کشد تا تشکیل پرونده و ارزیابی در داخل شعب بانک مسکن انجام گردد و بعد متقاضی به دفاتر اسناد رسمی مراجعه و بعد از آن به اداره مالیات و دارایی و شهرداری مراجعه خواهند کرد که در جمع بعد از یک ماه تسهیلات دریافت خواهد شد.

مرادی در پاسخ به دریافت ضامن برای دریافت تسهیلات گفت: اگر چه ملک در رهن بانک قرار می گیرد، اما چون سقف وام مسکن افزایش یافته و اقساط سنگین است، افراد باید اسناد و مدارک مثبتی که دال بر این باشد که توان بازپرداخت اقساط را دارند، به بانک مسکن ارائه دهند. اگر این اسناد نتوانند بانک را مجاب نمایند که می توانند اقساط بدهند، قطعاً احتیاج به ضامن هست.

به گفته وی،املاک 25 سال تا 30 سال ساخت هم می توانند از تسهیلات با 20 میلیون تومان کمتر از آن سقفی که برای واحدهای زیر 25 سال ساخت در نظر گرفته شده بهره مند شوند، یعنی سقف تسهیلات در تهران در حالت انفرادی 80 میلیون تومان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 167

به "قسط 4 میلیونی از مزیت های وامِ اجاره خانه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قسط 4 میلیونی از مزیت های وامِ اجاره خانه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید