سریال مردگان متحرک، شهر مرده؛ ماجراجویی در نیویورک با احتمال بارش زامبی!

به گزارش اخبار مشروح، سیزده سال از شروع مجموعۀ مردگان متحرک گذشته است و شبکۀ AMC با تمام توان به ساختن اسپین آف هایی برای این سریال پیروز مشغول است. تازه ترین مورد از این میان سریال مردگان متحرک؛ شهر مرده است که قسمت اول آن طی هفتۀ اخیر در دسترس قرار گرفته است.

سریال مردگان متحرک، شهر مرده؛ ماجراجویی در نیویورک با احتمال بارش زامبی!

به گزارش فرادید، این سریال تازه با موضوع شخصیت های مگی و نیگان ساخته شده. مگی نیگان را با خودش همراه می نماید تا با هم به شهر نیویورک یعنی یکی از مراکز شیوع بیماری بروند و در آن جا پسر نوجوان مگی را از دست شخصیت شروری که قبلا یکی از افراد گروه نیگان بوده نجات بدهند.

در همین حال یک مارشال سرسخت هم در پی آن هاست تا نیگان را به خاطر جرمی که قبلا مرتکب شده دستگیر کند.

کسانی که مردگان متحرک را دوست داشته اند به احتمال زیاد این سریال تازه را هم با رغبت و علاقه دنبال خواهند کرد؛ این احتمالا برترین اسپین آفی است که تا به حال برای آن سریال ساخته شده و همان حال و هوا را دوباره به مخاطبان هدیه خواهد نمود.

زامبی هایی که از روی پشت بام های بلند به درون خیابان می بارند، ساختمان های متروک و مخوف، فضای وهم انگیز، ارتباطات نسبتا پیچیدۀ شخصیت ها و دنبال کردن یک ماموریت غیرممکن؛ همۀ این ها در شهر مرده هست و احتمالا هواداران پر و پا قرص واکینگ دد چیزی بیشتر از این ها نمی خواهند.

اما با این حال به نظر می رسد این از آن سریال هایی نیست که بتواند هواداران تازه ای را برای این فرانچایز معروف دست و پا کند. دست کم قسمت اول سریال آنقدر ها گیرا و درخشان به نظر نمی رسد که بتواند بدون تکیه به میراث سریال اصلی کسی را مجذوب خودش کند.

روند داستان در قسمت اول کندتر و یکنواخت تر از آن چیزی که انتظار داریم پیش می رود؛ بیشتر دیالوگ ها خاطرات گذشته را یادآوری می نمایند و انگار اگر گذشته را از این سریال بگیریم چندان چیز قابل توجهی از آن باقی نمی ماند.

ضمناً پخش سریال آخرین بازمانده از ما با جلوه های بصری خارق العاده اش سطح توقعات ما را از یک فضای آخرالزمانی بسیار بالاتر از قبل برده و این انتظاری نیست که با دیدنی شهر مرده برآورده گردد.

در خصوص بازی ها و شخصیت ها هم نقاط قوت و ضعفی وجود دارد. مگی و نیگان شخصیت هایی باورپذیر و قابل همراهی از کار درآمده اند و شخصیت مارشال هم به اندازۀ کافی سرسخت، خشن و البته غیر قابل اعتماد به نظر می رسد. اما شخصیت هایی هم در سریال هستند که حضورشان تا حدی زائد و دست پا گیر جلوه می نماید و ارتباطی با آن ها نمی توان برقرار کرد.

مثلا دختر نوجوانی به نام جینی که نیگان را همراهی می نماید اصلا حرف نمی زند؛ بدون حرف زدن و بدون نشان دادن هیچ جلوۀ عاطفی خاصی اصلا معلوم نیست که بیننده چرا باید اهمیتی به حضور این شخصیت و رابطه اش با نیگان بدهد.

در مجموع می گردد گفت اگر واکینگ دد را دوست داشته اید و آن را از ابتدا تا آخر دیدن نموده اید، این سریال برای شما یک یادگاری دوست داشتنی خواهد بود و اگر نه، بهتر است به دیدنی شهر مرده نروید.

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1402 بروزرسانی: 29 خرداد 1402 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1714

به "سریال مردگان متحرک، شهر مرده؛ ماجراجویی در نیویورک با احتمال بارش زامبی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال مردگان متحرک، شهر مرده؛ ماجراجویی در نیویورک با احتمال بارش زامبی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید