ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش

به گزارش اخبار مشروح، عملیات اجرایی ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش با امضای تفاهم نامه ای بین وزارت آموزش وپرورش و سازمان منطقه آزاد کیش و با حضور معاون وزیر، شروع می گردد.

ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: کلنگ عملیات ساخت و نوسازی شش مدرسه در دهه فجر بر زمین زده خواهد شد و با سرعت عملیات ساخت آن انجام خواهد شد.

غلامحسین مظفری با تأکید بر لزوم برداشته شدن قدم های عملیاتی، گفت: در دوره های پیشین هم به خیلی از این موارد پرداخته شده اما آنچه مورد اهمیت است، اجرایی و فاصله دریافت عقب ماندگی های فیزیکی و سخت افزاری است.

وی گفت: هیچ بودجه ای از دولت شامل این سازمان نمی گردد، بدون همکاری وزارت آموزش وپرورش، امکان به روز کردن مجموعه ها در حد شاخصه های ملی وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، استان هرمزگان افزود: از هم اکنون باید برای نوسازی، بازسازی و به روز کردن مدارس کیش برای سال جدید تحصیلی اقدام و برنامه ریزی کرد و اماکنی را که قابلیت تغییر کاربری دارند، شناسایی کرد.

مظفری با طرح ایده آماده کردن خودروی ویژه برای بچه ها استثنایی با بهره گیری از مربیان و آموزش آنان، از لزوم افزایش دانش بچه ها و حمایت از خانواده های آنان سخن گفت و اظهار کرد: منطقه آزاد کیش آمادگی طراحی و اجرای این ایده را به عنوان پایلوت کشوری دارد.

وی با تأکید بر لزوم کم کردن فاصله بین آموزش عالی و آموزش وپرورش در کیش، مرکز نوآوری را ازجمله مجموعه هایی دانست که به ارتقای فضای دانش آموزی یاری خواهد نمود و در این میان بانام بردن از اعضای شورای راهبردی این مجموعه، توضیح داد: کوشش و خواسته سازمان منطقه آزاد کیش بر این است که در این مرکز و شرکت های دانش بنیان، آموزش های عمومی داده گردد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: باید از بحث های مقدماتی و سخت افزاری مدارس عبور کرد و به فکر ارتقای مباحث و شاخص های کیفی باشیم.

مظفری با اشاره به نقش آموزش در توسعه کیش گفت: بر اساس سرانه های استاندارد و مطالعاتی شده، زمین موردنیاز به صورت 99 ساله برای واگذاری با کاربری آموزشی در کیش پیش بینی شده است.

وی همچنین برای میزبانی دائمی موزه های ملی و فرهنگی و فراهم آوردن امکانات لازم، اعلام آمادگی کرد.

همچنین مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: فرصت همراه با منعطف ترین راهکار های ممکن امروز در سازمان برای ارتقا و بهبود نظام آموزشی در کیش وجود دارد.

سعید پورزادی افزود: در جهت تحقق سیاست ها کوشش های زیادی برای عملیاتی شدن ساخت این مدارس شده است.

وی افزود: از برنامه های عمرانی سازمان برای توسعه فضاهای آموزشی نوسازی مدرسه هاجر در منطقه میرمهنا است که بالای 30 سال قدمت دارد، زمین این مدرسه با متراژ 4000 مترمربع تحویل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور شده و تخریب بنا از هفته آینده توسط شرکت عمران، آب و خدمات کیش شروع خواهد شد.

مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: این مدرسه در مقطع دبستان جز مدارس سبز و بر اساس فناوری های نوین بهینه سازی انرژی طراحی خواهد شد. فضای سبز با رویکرد آموزش سبز، آشنایی دانش آموزان با محیط زیست، آب و حفاظت از زمین با آزمایشگاه ها و کتب در اختیار از ویژگی این مدارس خواهد بود.

پورزادی ادامه داد در کنار این مدرسه، زمینی به مساحت 3 هزار مترمربع برای ساخت مدرسه دوازده کلاسه در هفته آینده در شهرک میرمهنا تحویل خیری که توسط امام آدینه کیش معرفی شده، خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین دو قطعه زمین هرکدام به مساحت 4 هزار و 335 مترمربع در فاز 7 شهرک صدف برای ساخت دو باب مدرسه دیگر به آموزش وپرورش کیش در حال تحویل است که بعد از ساخت مدارسی که بافت فرسوده دارند به این مکان جدید منتقل می شوند.

مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: مدرسه 18 کلاسه، در منطقه نوبنیاد در زمینی به مساحت 5300 مترمربع تماماً توسط سازمان منطقه آزاد کیش و باهمت شرکت عمران و آب و خدمات ساخته خواهد شد و پیمانکار ساخت مدرسه در مرحله تجهیز کارگاه است.

پورزادی توضیح داد: با ساخت این تعداد مدرسه، شاخص فضای آموزشی مدارس کیش به شاخص های بین المللی فضای آموزشی نزدیک می گردد.

وی گفت: با موافقت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش یک قطعه زمین به مساحت 1500 مترمربع جهت ساخت مجتمع آموزش استثنایی در منطقه میرمهنا کیش به آموزش وپرورش اختصاص خواهد یافت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 216

به "ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 6 مدرسه در جزیره کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید