ساخت جاکفشی در خانه، به کفش هایتان سر و سامان دهید!

به گزارش اخبار مشروح، ساخت جاکفشی در خانه شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر بیاید، اما در این مطلب قصد داریم شما را با ساخت جا کفشی ساده و چوبی آشنا کنیم که با یاری آن می توانید به سادگی به کفش های خود نظم ببخشید.

ساخت جاکفشی در خانه، به کفش هایتان سر و سامان دهید!

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای هوم،هرچه تعداد کفش هایی که با گذشت زمان می خرید بیشتر می گردد، فضای مورد احتیاج برای نگهداری آنها نیز افزایش می یابد. اگر شما هم از افراد خوش شانسی نیستید که فضای بسیار عظیم و کافی درون کمد دارند، پیدا کردن فضا برای قرار دادن کفش ها به معضلی جدی تبدیل می گردد. قصد داردیم ساخت جاکفشی خلاقانه ای را به آموزش دهد که به جای قایم کردن کفش ها درون کمد یا زیر تخت، آنها را به گونه ای نظم دهید که به راحتی قابل مشاهده و انتخاب باشند. این جاکفشی را می توانید در هر فضایی از خانه قرار دهید چرا که از نظر ظاهری نیز زیبا به نظر می رسد آن هم با کفش های محبوب خودتان!

وسایل مورد احتیاج برای ساخت جاکفشی در خانه

  • میله چوبی با قطر 25 میلی متر
  • میله چوبی با قطر 10 میلی متر
  • میله چوبی با قطر 8 میلی متر
  • مته دریل با قطر 8 میلی متر
  • اره
  • مهره چوبی با حفره 8 میلی متری
  • سمباده
  • چسب چوب

مرحله اول: چوب قطور را اندازه گیری نموده و آماده کنید.

فضای موجود برای قرار دادن جاکفشی را اندازه بگیرید. آن عدد را رند نموده و به اندازه آن چوب را برش بزنید.

یک خط صاف روی چوب ترسیم کنید؛ مطمئن باشید که کاملا صاف باشد و در مرکز چوب قرار گرفته باشد. هر 5 سانتیمتر از طول چوب را علامت گذاری کنید.

کمی پایین تر بروید و این بار هر 8 سانتیمتر را علامت بزنید. در نهایت با این دو ردیفی که علامت زده اید، باید یک طرح زیگزاگ حاصل شده باشد.

مرحله دوم: با دریل سوراخ ایجاد کنید.

روی هر کدام از علامت گذاری ها را با استفاده از دریل سوراخ کنید. در زمان استفاده از دریل مطمئن شوید که همه حفره ها در یک راستا قرار گرفته و عمود به مرکز چوب باشند.

در قسمت پشتی این میله چوبی و درست در زیر حفره های ایجاد شده، نیز احتیاج به دو حفره دارید تا بتوانید پایه های جاکفشی را درون آن قرار دهید. با امتداد خط میانی دو ردیف سوراخ در پشت میله، می توانید محل ایجاد سوراخ پایه ها را پیدا کنید. با فاصله 2 سانتیمتر از خط میانی میله چوبی، با استفاده از دریل، دو حفره را در یک راستا و در کنار هم ایجاد کنید.

مرحله سوم: پایه ها را بسازید.

حال به 4 عدد پایه به طول 8 سانتیمتر احتیاج دارید. بعد از برش این پایه ها با یاری سمباده سطح برش خورده را صاف نموده و برای اطمینان خاطر بیشتر با کمی چسب چوب، آنها را درون سوراخ های ایجاد شده برای پایه ها قرار دهید.

می توانید برای فرو کردن آنها از چکش بهره ببرید. به یاد داشته باشید که در این زمان باید از میله های هم قطر با مته دریل بهره ببرید.

مرحله چهارم: باقی چوب های نگهدارنده کفش را برش بزنید.

برای قرار دادن کفش ها احتیاج به قطعاتی به طول 25 سانتیمتر دارید. تعداد حفره ها را بشمارید تا بدانید به چند قطعه چوب احتیاج دارید.

از مهره های چوبی دارای حفره برای سر هر تکه میله چوبی بهره ببرید و آن را با چسب چوب روی میله محکم کنید.

درون هر حفره یک قطره چسب چوب ریخته و میله ها را درون آنها فرو کنید. جاکفشی زیبای شما آماده است و حال می توانید کفش های مورد علاقه و زیبایتان را روی میله ها آویزان کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 715

به "ساخت جاکفشی در خانه، به کفش هایتان سر و سامان دهید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "ساخت جاکفشی در خانه، به کفش هایتان سر و سامان دهید!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت جاکفشی در خانه، به کفش هایتان سر و سامان دهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید