رفتار تراکتوریها حرفهای است؟

به گزارش اخبار مشروح، علیرضا منصوریان بعد از 5 هفته از مربیگری تیم تراکتور برکنار شد. این خبر برای او غیرمنتظره بود به طوری که در سایت باشگاه متوجه اخراج خود شد.

رفتار تراکتوریها حرفهای است؟

طبیعتاً اگر در بند قرارداد طرفین به این موضوع اشاره شده بود که اگر در 5 هفته ابتدایی 9 امتیاز از دست بدهد اخراج می شود، از اخراج خود متعجب نمی شد. علیرضا منصوریان در 5 هفته ابتدایی در تراکتور خوب نتیجه نگرفت به این دلیل که 9 امتیاز از دست داد و اخراج مربی حق طبیعی هر باشگاهی است، اما به طور حتم 5 هفته زمان مناسبی برای ارزیابی یک مربی نیست! اگر این طور بود استراماچونی هم فصل گذشته باید در هفته پنجم اخراج می شد در حالی که تیم او از هفته ششم، هفتم به بعد راه افتاد و تا جایی پیش رفت که مدعی قهرمانی شد. برانکو هم در هفته های ابتدایی حضور در پرسپولیس خوب نتیجه نمی گرفت، اما باشگاه به جای برکناری تصمیم به حمایت از او گرفت و چه جام هایی را که با این مربی درو نکرد.

البته این حرف ها بدین معنی نیست که اگر منصوریان در تراکتور می ماند به طور حتم با این تیم قهرمان لیگ برتر می شد و همانند برانکو جام درو می کرد، اما اگر در صورت ادامه حضور، اخراج می شد هیچ کس به تیم تراکتور خرده نمی گرفت. تراکتور مثل آب خوردن مربی و مدیر اخراج می کند. در سال های اخیر تراکتور مربیان و مدیران زیادی را به خود دیده و این می تواند تداعی کننده این موضوع غلط برای بازیکنان باشد که آن ها بی ایرادند و هرچه ایراد در تیم هست، از مربی و مدیر است در حالی که این واقعیت ندارد.

تصمیمات در تراکتور بیش از آنکه منطقی باشد، احساسی است. مدیریت بحران و حمایت از مربی در روز های بحرانی جایگاهی در فرهنگ مدیریت تراکتور ندارد که این اشتباه است. همه تیم های بزرگ وارد بحران می شوند و اگر قرار باشد در روز های بحرانی سرمربی را برکنار کنند، مدیریت بحران دیگر جایگاهی در فوتبال نخواهد داشت. حمایت از مربی در روز هایی که نتیجه می گیرد، اصلاً معنی ندارد و حمایت زمانی معنی می دهد که تیم خوب نتیجه نمی گیرد. باشگاه این بار هم در صف بازیکنان ایستاد و سرمربی را اخراج کرد. همان طور که پیش تر توشاک رفت، لیکنز رفت، تقوی رفت، دنیزلی رفت و حالا هم علیرضا منصوریان، ... و این داستان در تبریز ادامه دارد.

منبع:خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 831

به "رفتار تراکتوریها حرفهای است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار تراکتوریها حرفهای است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید