دوچرخه سواری؛ عامل تقویت گردشگری و اقتصاد کیپ تاون

به گزارش اخبار مشروح، کیپ تاون، هر سال میزبان یکی از شلوغ ترین مسابقات دوچرخه سواری دنیا، با حضور 35,000 شرکت کننده است.

دوچرخه سواری؛ عامل تقویت گردشگری و اقتصاد کیپ تاون

رویدادهای دوچرخه سواری در کیپ تاون به طور سالانه به تقویت بیش از 1 میلیارد دلاری اقتصاد کشور یاری می نماید و سال جاری هم برای اولین بار شاهد برگزاری بازی های جام دنیای UCI در استلن بوش Stellenbosch خواهد نمود.

چنین رویدادهایی هزاران نفر از رقبای داخلی و خارجی و حامیان آن ها را جذب می نمایند که این افراد اغلب مدتی طولانی در این جا خواهند ماند. بنابراین علی رغم توجه زیادی که به مقوله صرفه جویی در آب می گردد، رویدادهای ورزشی بزرگ می توانند اتفاق بزرگی باشند. آب، اکنون، بخش اجتناب ناپذیری از گردشگری در آفریقای جنوبی و کیپ تاون و هر نقطه دیگری از کشور باشد که در معرض کمبود شدید آب قرار گرفته اند و برای اطمینان از پایداری در گردشگری مجبور به اتخاذ راهبردهای مدیریتی درازمدت هستند.

علاوه بر جام دنیای UCI، کیپ تاون میزبان مسابقات دوچرخه سواری است که پیامدهای زیادی برای این منطقه دارد. مثلا تور دوچرخه سواری کیپ تاون، بزرگ ترین مسابقه دوچرخه سواری در دنیا است که 35000 شرکت نماینده دارد که 4000 نفر از آن ها، گردشگران بین المللی هستند.

سال جاری، تور دورچرخه سواری کیپ تاون با مشکل کمبود آب روبرو است که اقدامات مسئولانه ای برای مقابله با هر گونه تأثیر منفی آن بر منابع شهری اتخاذ شده است.

رویدادهایی مانند این گونه مسابقات، بخش جدایی ناپذیری از اقتصاد آفریقای جنوبی هستند؛ دوچرخه سواران محلی در صنعت انعطاف پذیر خودشان مشارکت می نمایند؛ فروشگاه های دوچرخه هم در تجارت چشمگیری سهم دارند.

صنعت هتل داری و مهمانخانه داری هم منفعت های زیادی از این دو ماجراجویی کسب می نماید؛ چرا که هتل ها و مکان های اقامتی دیگر در همه نقاط شهری با افزایش رزرو در زمان های قبل، بعد و در حین برگزاری چنین رویدادهایی روبرو می شوند.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 2 تیر 1401 بروزرسانی: 2 تیر 1401 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1527

به "دوچرخه سواری؛ عامل تقویت گردشگری و اقتصاد کیپ تاون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوچرخه سواری؛ عامل تقویت گردشگری و اقتصاد کیپ تاون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید