خیز وحشتناک کرونا در این شهر

به گزارش اخبار مشروح، خبرنگاران :رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جلسه فوق العاده ستاد مقابله با کرونا گفت: به استناد سامانه ماسک علاوه بر کلان شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، ارومیه و کرج که منع آمدو شد دارند، شهرهای نیشابور، سبزوار، بیرجند و بجنورد نیز در خراسان بزرگ در آستانه خیز وحشتناکی از کرونا هستند.

خیز وحشتناک کرونا در این شهر

به گزارش خبرنگاران به نقل از بهداشت نیوز، محسن عظیمی نژاد بیشترین میزان ابتلا، بستری و فوت بر اساس تفکیک سنی و جنسیتی را نیز بدین شرح گفت: بیشترین میزان فوتی در سن 60سال و گروه بعد رده سنی 30تا 59سال بوده است. دکتر عظیمی نژاد با اشاره به اینکه فوت زیر 7سال نیز به علت کرونامشاهده شده است شرح داد: میزان فوت در خانم ها 46درصد و در مردها 56 درصد بوده است.

به گفته عظیمی نژاد آمار بستری ها نشان می دهد که بیشترین آمار فوت بر اثر کرونا در بخش مرکزی بوده است یادآورشد: بعد از بخش مرکزی، شهرستان های فیروزه و زبرخان همردیف باهم و بخش های میان جلگه و سرولایت کمترین میزان فوت در اثر کرونا را داشته اند.

وی همچنین گفت: آمار مرگ از اسفند98 تا شهریور سال جاری، به نسبت مدت مشابه در سال گذشته با 13 درصد افزایش همراه بوده و درصد مرگ در اثر کووید را 15/7درصد ذکرکرد

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 725

به "خیز وحشتناک کرونا در این شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز وحشتناک کرونا در این شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید