توصیه سخنگوی سهام عدالت به سهامداران

به گزارش اخبار مشروح، حسین فهیمی امروز (سه شنبه) اضافه نمود: فراهم شدن امکان فروش سهام عدالت برای مشمولان این سهام یکی از 30 مواردی است که در راستای آزادسازی سهام عدالت در اختیار سهامداران قرار گرفته است.

توصیه سخنگوی سهام عدالت به سهامداران

وی در تبادل نظر با ایرنا ادامه داد: هر سهامداری از امکان شرکت در افزایش سرمایه و کسب سود برخوردار است، همچنین می تواند به وسیله افزایش سرمایه بر تعداد سهام خود بیفزاید یا حق تقدم خود را در جریان افزایش سرمایه به فروش برساند و در مجمعی که برگزار می گردد شرکت و اعمال رای کند.

فهیمی گفت: برای کسانی که به هر دلیلی قصد فروش دارند و روش مستقیم را انتخاب کردند، شورای عالی بورس تسهیلاتی را در نظر گرفته که از امروز می توانند با مراجعه به بانک ها نسبت به فروش یکجای 30 درصد از کل سهام خود به وسیله شعبات بانک ها اقدام نمایند.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت افز. د: 36 شرکتی که جزو سهام عدالت محسوب می شوند از جمله شرکت هایی هستند که در بورس از دارایی برخوردارند و به عنوان شرکت های ارزشمند و برتر بورسی محسوب می شوند.

وی گفت: مشمولان سهام عدالت که دارای کد بورسی هستند می توانند از تاریخ 10 خردادماه به فروش سهام اقدام نمایند و نیازی به مراجعه به شعب بانکی ندارند.

مشمولان سهام عدالت، سهام خود را نفروشند

وی با بیان اینکه این شرکت ها در 10 سال گذشته ثابت کردند که از جمله سهم های بنیادی بازار هستند و از ارزش نگهداری برخوردارند، گفت: اگر مشمولان سهام عدالت، سهام خود را نگه دارند و در افزایش سرمایه ها شرکت نمایند سرمایه آن ها تبدیل به یک دارایی با رویکرد قابل توجهی خواهد شد.

فهیمی اضافه نمود: مشمولان سهام عدالت اگر نیازی به وجه حاصل از فروش سهام خود ندارند بهتر است سهام خود را نفروشند و به آن به عنوان دارایی بلندمدت نگاه نمایند.

مهلت انتخاب روش مدیریت سهام عدالت تمدید نمی گردد

وی درباره تمدید مهلت زمان معین شده برای انتخاب روش مدیریت سهام عدالت اضافه نمود: مشمولان سهام عدالت تا هشتم خرداد فرصت دارند نسبت به انتخاب روش مدیریت سهام خود اقدام نمایند، تا به امروز تصمیمی برای تمدید آن اتخاذ نشده و بهتر است سرمایه گذاران تا مدت زمان معین شده در مورد نحوه مدیریت خود برای سهام عدالت تصمیم گیری نمایند.

آزادسازی به جامانده سهام عدالت تا یک سال آینده

فهیمی درباره زمان فروش باقی سهام عدالت گفت: براساس تصمیم شورای عالی بورس و برنامه ریزی های اجرا شده مشمولان سهام عدالت در شرایط فعلی مجاز به فروش 30 درصد از سهام خود هستند و تصمیمات لازم در زمینه معامله باقی سهام عدالت تا یک سال آینده اتخاذ و به اطلاع مردم خواهد رسید.

سهام عدالت، اهرم قابل اعتماد ایجاد تعادل در بورس

وی در واکنش به حاشیه های ایجاد شده در زمینه تاثیر منفی آزادسازی سهام عدالت بر افت شاخص بورس گفت: این اقدام نه تنها هیچ گونه تاثیر منفی بر فرایند بازار نداشته بلکه با تاثیر مثبت همراه بوده است.

فهیمی با بیان اینکه بازار برای ایجاد تعادل نیازمند تناسب بین عرضه و تقاضا است، گفت: سهام عدالت یکی از اهرم های قابل اعتماد و مطمئن برای ایجاد تعادل و تناسب در بازار است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اضافه نمود: آزادسازی از 10 خرداد به بعد انجام می گردد و اصلاح شاخص بورس که اکنون در بازار ایجاد شده است به دلیل نوسانات مثبتی است که از ابتدای سال شاهد آن در بازار بودیم.

وی با تاکید بر اینکه رشد پنج درصدی بازار به صورت روزانه بسیار خطرناک به نظر می رسد، گفت: بازار زمانی به تعادل می رسد که نوسان داشته باشد، همچنین نسبت به تحولات مالی واکنش نشان دهد و با آمیزه ای از عرضه و تقاضا در بازار همراه باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 465

به "توصیه سخنگوی سهام عدالت به سهامداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه سخنگوی سهام عدالت به سهامداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید