اولین خاطرات در سن دو و نیم سالگی در ذهن ثبت می شوند

به گزارش اخبار مشروح، محققان دانشگاه مموریال نیوفاندلند واقع در کانادا دریافتند اولین خاطرات انسان در سن دو و نیم سالگی در ذهن ثبت می شوند.

اولین خاطرات در سن دو و نیم سالگی در ذهن ثبت می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، در این تحقیقات نتایج تحقیقاتی که در طول 21 سال گذشته با یاری 992 داوطلب انجام گرفته است، مورد تجزیه و تحلیل نهاده شد و اولین خاطرات 697 نفر از داوطلبان با خاطرات والدین آن ها مقایسه شد. در نتیجه این اقدام تعیین شد اغلب خاطرات این داوطلبان قبل از تاریخی اتفاق افتاده که خود آن ها تصور می نمایند.

در واقع به اعتقاد محققان داوطلبان دچار نوعی اثر تلسکوپی شدند که موجب می گردد تصور نمایند خاطرات قدیمی در تاریخ نزدیکتری به امروز واقع شده اند. همچنین محققان دریافتند هرچه خاطره قدیمی تر باشد، اثر تلسکوپی شدیدتر است. به همین علت در بسیاری از تحقیقاتی که در خصوص خاطرات و با خوداظهاری داوطلبان اجرا شده، نتایج اشتباهی در خصوص زمان شکل گیری اولین خاطرات به دست آمده است.

نتایج این تحقیقات با نتایج تحقیقات پیشین در خصوص زمان شکل گیری اولین خاطرات انسان مخالف بوده و این زمان را به مدت یک سال عقب تر برده است. نتایج این مطالعات می تواند در درمان اختلالات حافظه موثر باشد.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Memory منتشر شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1136

به "اولین خاطرات در سن دو و نیم سالگی در ذهن ثبت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین خاطرات در سن دو و نیم سالگی در ذهن ثبت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید