ابهام در خصوص برگزاری مسابقات کشتی جام تختی در روزهای کرونایی

به گزارش اخبار مشروح، یکی از سؤال های بدون پاسخ این روزها، ابهام در مورد برگزاری کشتی جام بین المللی تختی است که معمولا ابتدای زمستان با شرکت تیم های خارجی برگزار می گردد.

ابهام در خصوص برگزاری مسابقات کشتی جام تختی در روزهای کرونایی

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، بعد از تعویق المپیک توکیو، فدراسیون کشتی اظهار داشت که برای انتخاب تیم اعزامی به المپیک، چرخه انتخابی تیم ملی را در هر دو رشته آزاد و فرنگی اجرایی خواهد نمود. آن وقت البته خبری از برگزاری مسابقات جهانی در سالی که المپیکش لغو شده بود، نبود.

چند ماهی همه صحبت ها پیرامون چرخه ای بود که از سوی انستیتو کشتی تدوین شد، اما زمانی که اتحادیه جهانی اظهار داشت قصد برگزاری مسابقات جهانی 2020 را در روزهای پایانی آذرماه در صربستان دارد، اجرای چرخه نیز منتفی شد. ضمن آنکه ستاد ملی کرونا به کشتی اجازه برگزاری مسابقات گسترده شبیه به رقابت های استانی، کشوری و... را نمی داد و با فشار و اصرار فراوان مجوز برگزاری لیگ از وزارت بهداشت گرفته شد.

یکی از مراحل این چرخه، بعد از برگزاری مسابقات استانی و کشوری، جام بین المللی تختی بود که اعلام شد 60 روز بعد از مسابقات کشوری، به انجام خواهد رسید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

زمانی که چرخه تدوین می شد، تصور بر این بود که در ماه های آینده کشورها به شرایط عادی و گذشته خود برمی گردند. با این وجود هر چه جلوتر رفتیم، همه به این باور رسیدند که کرونا چیزی نیست که بشود به این زودی ها پایانی بر آن تصور کرد.

اتحادیه جهانی در ادامه از تصمیم قطعی اش برای برگزاری مسابقات جهانی اطلاع داد و حالا علاوه بر زمان اعلام شده برای برگزاری این رویداد که با موعد جام تختی یکی است، کرونا نیز مسئله مهم دیگری است که برگزاری جام تختی را با ابهام روبه رو نموده است.

فدراسیون کشتی برای انتخاب تیم اعزامی به مسابقات جهانی صربستان، مجوز برگزاری مسابقه محدودی و بسته گرفته و باید دید با شرایط بحرانی کشور در مورد شیوع کرونا و شدت گیری بیماری در شهرهای مختلف، آیا ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش و وزارت بهداشت به کشتی اجازه برگزاری رقابتی چون جام تختی را خواهند داد؟ ضمن اینکه این جام، بین المللی است و اکنون جهان محدودیت های زیادی برای سفرها در نظر گرفته و خوشبینانه ترین شرایط درخصوص برگزاری جام تختی در امسال، انجام این رقابت ها بدون تیم های خارجی است.

تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده نیز مسابقات گزینشی المپیک را در پیش دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 729

به "ابهام در خصوص برگزاری مسابقات کشتی جام تختی در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابهام در خصوص برگزاری مسابقات کشتی جام تختی در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید