شروع اجرای پویش آب رفته باز می شود در شهرستان خوی

به گزارش اخبار مشروح، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی از شروع پویش آب رفته باز می گرددد از اول آبان ماه خبرداد .

شروع اجرای پویش آب رفته باز می شود در شهرستان خوی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از خوی ، یداله سلطانی گفت :این روزها یکی از مهمترین دغدغه های جوامع بشری بی آبی است، روش های متعددی برای حل نمودن این موضوع ارائه شده است که یکی از آن ها استفاده از آب خاکستری است.

وی اضافه نمود : همانطور که می دانید حجم زیادی از آبی که در طول روز مورد استفاده قرار می گردد آن چنان آلوده و کثیف نیست که دیگر نتوانیم از آن استفاده کنیم به طور مثال آبی که در روشویی ها مورد استفاده قرار می گردد با یکسری فرآیندهای ممکن به آب قابل استفاده مجددا تبدیل می گردد.

سلطانی گفت : با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه اجرا شده است امروزه از آب خاکستری در بسیاری از کشورهایی که با کمبود آب نیز روبرو هستند نیز انجام می گیرد و تا حدودی توانسته اند مشکل بی آبی را نیز رفع سازند. متاسفانه یکی از اشتباهات رایج که در بسیاری کشورها از جمله ایران هم صورت می گیرد استفاده از آب شرب برای آبیاری مزارع، پارک ها و سرویس های بهداشتی عمومی است که خود این عامل باعث هدر دادن بخش عظیمی از منابع آب شرب و تصفیه شده کشورمان می گردد.

مدیر عامل شرکت بازگردانی آب و استفاده مجدد از آب تصفیه شده ، صرفه جویی در مصرف آب شرب ،صرفه جویی در هزینه های مصرفی ،امکان آبیاری فضای سبز به صورت اتوماتیک و با زمان بندی تعیین ، جلوگیری از اتلاف آب، به خصوص در مکان های عمومی مانند مدارس، ادارات و مجتمع های مسکونی ، کاهش اندازه مهاجرت از روستاها و شهرها و بهبود وضع زندگی مردم و عدم گرفتی لوله ها به علت غلظت پایین مواد آلی از مزایای استفاده از آب خاکستری دانست .

وی با اشاره به اینکه در این پویش برنامه های متنوعی اجرا خواهد شد اضافه نمود : در راستای این پویش اولین جشنواره نمایش خیابانی با موضوع آب خاکستری و مدیریت مصرف آب برگزار خواهد شد.

وی به دیگر برنامه های این پویش اشاره نمود و توضیح داد : ساخت و پخش موشن گرافی ، انمیشن ، برنامه های فرهنگی شصت ثانیه ای و ... از اهم برنامه های پویش است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1314

به "شروع اجرای پویش آب رفته باز می شود در شهرستان خوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع اجرای پویش آب رفته باز می شود در شهرستان خوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید