آسیب 330 میلیارد یورویی بحران کرونا به اقتصاد آلمان

به گزارش اخبار مشروح، بر اساس آنالیز انستیتو ایفوی آلمان، کرونا ضرر مالی بالغ بر 330 میلیارد یورو برای این کشور و بدترین بحران مالی جهانی از زمان رکود مالی بزرگ در دهه 1930 را به بار آورده است.

آسیب 330 میلیارد یورویی بحران کرونا به اقتصاد آلمان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بحران کرونا عواقب فاجعه باری برای همه کشورهای اروپایی از جمله آلمان داشته است و بخصوص در حوزه اقتصادی ضررهای زیادی را به بار آورده است.

به نوشته روزنامه ویرتشافتز ووخه آلمان، انستیتو مهم اقتصادی ایفو در آلمان در گزارشی اظهار داشت که خسارات اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا که از حدود دو سال پیش شروع شده است تا کنون در آلمان بالغ بر 330 میلیارد یورو بوده است.

تیمو وولمرشوزر، مدیر بخش اقتصادی انستیتو ایفو درآلمان روز گذشته در این باره گفت: این ضرر معادل مجموعا 10 درصد از بازده اقتصادی سال 2019 است. در این گزارش زیان های ارزش افزوده آینده که از جمله ناشی از زیان ها در آموزش و پرورش است در نظر گرفته نشده است.

کلمنس فوئست، رئیس انستیتو ایفوی آلمان با نگاهی به عواقب شیوع کرونا در این کشور در این باره گفت که این بدترین بحران اقتصادی جهانی از زمان رکود اقتصادی بزرگ در دهه 1930 است.

وی تاکید نمود : درست این بود که دولت آلمان اقتصاد را قاطعانه تثبیت می کرد نه به وسیله یک سیاست اقتصادی مبتنی بر تقاضا بلکه به وسیله تثبیت بازارهای اقتصادی و ایجاد پل های کمکی برای کارمندان، مشاغل آزاد و شرکت ها.

انستیتو اقتصادی ایفو در این محاسبات بر پیش بینی های اقتصادی خود از دسامبر سال 2019 برای سال های 2020 و 2021 تکیه نموده است. بر این اساس بدون بحران کرونا اقتصاد آلمان در این سال ها حدود 1.3 درصد در سال رشد می کرد.

بازده اقتصادی آلمان در سال 2020 به علت شرایط قرنطینه حدود 4.6 درصد سقوط کرد و توانست در سال 2021 به رشد پایین 2.8 درصد دست پیدا کند.

بر اساس گزارش انستیتو ایفوی آلمان با این همه عملکرد کلی اقتصادی به میزان قابل توجهی کم تر از پتانسیل خود باقی ماند. بیشتر کارشناسان اقتصادی بر این باورند که شرایط اقتصادی مشابه قبل از بحران کرونا تا بهار آینده دوباره به دست نخواهد آمد.

دولت فدرال آلمان برای سال 2022 در مجموع انتظار افزایش فراوری ناخالص داخلی حدود 3.6 درصد را دارد.

پیش بینی به درازا کشیده شدن دوره مقابله با کرونا تا 10 سال

کارل لایترباخ، وزیر بهداشت آلمان هم در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت که مقابله با کرونا زمان زیادی به درازا خواهد کشید. به گفته وی این بازه زمانی می تواند حدود 10 سال باشد.

معاون رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم اعلام نموده است که کرونا ناپدید نمی گردد و از این رو از همگان درخواست کرد که خود را واکسینه نمایند. وی تاکید نمود: هر چقدر انسان های بیشتری علیه کرونا ایمن شوند به همان میزان ما در آینده بهتر می توانیم با این بیماری مبارزه کنیم.

وزیر بهداشت آلمان در بخش دیگری از سخنانش توضیح داد که کشورش نقطه اوج موج اومیکرون را پشت سر گذاشته است.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 220048 مورد نو به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد و شاخص ابتلای هفتگی به کرونا به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور به 1371.7 رسیده است. 264 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا ان خود را از دست دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1506

به "آسیب 330 میلیارد یورویی بحران کرونا به اقتصاد آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب 330 میلیارد یورویی بحران کرونا به اقتصاد آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید