تور سنگاپور: چطور از فرودگاه چانگی سنگاپور به مرکز شهر برویم؟

به گزارش اخبار مشروح، حمل و نقل فرودگاه چانگی سنگاپور | چانگی Airport Transportation

فرودگاه چانگی سنگاپور در سال 2017 به عنوان برترین فرودگاه دنیا انتخاب شد و این عنوان را مدیون تجهیزات و امکانات مدرن و خدمات رفاهی عالی به مسافران است. این فرودگاه یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های دنیا نیز به شمار می رود و در سال گذشته بیش از 62 میلیون نفر برای جابجایی از این فرودگاه استفاده نموده اند. در این مطلب می خواهیم در خصوص روش های حمل و نقل فرودگاه چانگی صحبت کنیم تا اگر بلیط هواپیمای سنگاپور را خریداری نموده و به این فرودگاه رسیدید به راحتی بتوانید به هتل و مرکز شهر سنگاپور بروید. با خبرنگاران همراه باشید.

تور سنگاپور: چطور از فرودگاه چانگی سنگاپور به مرکز شهر برویم؟

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

ارزان تر سفر کنید

فرودگاه چانگی سنگاپور تسهیلات مناسبی را برای حمل و نقل مسافرات فراهم نموده است. البته مسافرانی که تور سنگاپور را خریداری نموده اند از خدمات ترانسفر فرودگاهی برخوردار هستند و احتیاج نیست نگران راه های دسترسی فرودگاه باشند. اما آن دسته از مسافران که به صورت شخصی به سنگاپور سفر می نمایند ضروری است نکاتی را در خصوص روش های حمل و نقل فرودگاه سنگاپور بدانند.

مسافرانی که به این فرودگاه می رسند می توانند کرایه ها را به صورت نقد پرداخت نمایند؛ اما اگر کارت های مخصوص حمل و نقل سنگاپور را تهیه کنید از تخفیف های شگفت انگیزی بهره مند خواهید شد. یکی از این کارت ها ای زی لینک (Ez-link Card) است. با تهیه این کارت می توانید کرایه وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، مترو ام آر تی، تاکسی و سایر وسایل نقلیه خصوصی را پرداخت کنید. بعلاوه این کارت در بعضی فروشگاه های مواد غذایی و دستگاه های فروش اتوماتیک نیز کاربرد دارد. این کارت را می توانید تقریبا از تمام ایستگاه های مترو، اتوبوس و بعضی فروشگاه ها بخرید.

اگر هم در مدت اقامت در سنگاپور قرار است سفرهای درون شهری زیادی داشته باشید پس، کارت توریستی سنگاپور (سنگاپور Tourist Pass) برایتان مناسب تر است. این کارت ها اعتبار زمانی دارند و مثلا در عرضه 2 روز هر تعداد سفر بخواهید می توانید انجام دهید. اما پس از 2 روز اعتبار کارتتان تمام می گردد.

  • تاکسی

این جا هم مثل تمام فرودگاه های جهان، تاکسی راحت ترین و گران ترین وسیله حمل و نقل فرودگاه چانگی محسوب می گردد. تاکسی های فرودگاه در تمام ساعات شبانه روز کار می نمایند و شما را تا دم در هتل می رسانند و بار و چمدانتان را نیز برایتان حمل می نمایند. ایستگاه تاکسی های فرودگاه در مقابل سالن پروازهای ورودی هر ترمینال وجود دارد. کرایه تاکسی ها به وسیله کیلومتر شمار محاسبه می گردد و لازم نیست سر قیمت و کرایه با راننده ها چانه بزنید. با استفاده از تاکسی در مدت زمان تقریبا 20 دقیقه می توانید از فرودگاه چانگی به مرکز شهر سنگاپور برسید.

  • لیموزین و تاکسی های بزرگ

اگر به صورت گروهی یا همراه با خانواده سفر می کنید تاکسی های بزرگ به صرفه ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه چانگی برای شما هستند. این تاکسی ها 7 جایگاه دارند و می توانید آن ها را از قبل رزرو کنید یا به محض رسیدن از باجه مخصوص آن ها را رزرو کنید. این تاکسی ها قیمت ثابتی دارند؛ بنابراین مثلا اگر 6-7 نفر هستید و فرودگاهتان هم در جای دوری واقع شده است برترین و ارزان ترین انتخاب برای شما هستند.

در صورتی که دوست دارید کمی لاکچری تر سفر کنید می توانید با استفاده از لیموزین های فرودگاه به هتل بروید. این لیموزین ها ظرفیت 4 نفر را دارند و مسلما رفاه و راحتی بیشتری را برای مسافران فراهم می نمایند.

هردو سرویس تاکسی بزرگ و لیموزین مسافران را مقابل تمام ترمینال ها سوار می نمایند و به صورت 24 ساعته فعال هستند.

  • اتوبوس شاتل فرودگاه

اتوبوس شاتل سفری راحت و در عین حال ارزان را برای شما فراهم می نماید. این اتوبوس ها تقریبا در مقابل تمام هتل های مشهور توقف می نمایند. استفاده از اتوبوس شاتل برای مسافرانی که تنها سفر می نمایند و بار و بنه کمی دارند برترین انتخاب است. برای استفاده از اتوبوس شاتل می توانید به صورت آنلاین و از قبل بلیط آن را تهیه کنید یا آنکه در فرودگاه از باجه های مخصوص بلیط بخرید. در صورتی که ترافیک زیاد نباشد این اتوبوس ها در عرض 25 دقیقه از فرودگاه چانگی به مرکز شهر سنگاپور می رسند. سرویس اتوبوس شاتل به صورت 24 ساعته فعال است و هر 15 دقیقه یکبار (در روزهای شلوغ) و هر نیم ساعت یکبار (در روزهای عادی) حرکت می نماید.

  • مترو مترو

مترو سنگاپور مترو یکی از برترین انتخاب های حمل و نقل فرودگاه چانگی است که باعث صرفه جویی در هزینه های سفر می گردد. تنها یک ایراد دارد و آن اینست که باید حواستان به خط عوض کردن باشد. خط مترو چانگی به خط سبز مترو (Tanah Merah) متصل می گردد؛ بنابراین با توجه به مقصد و آدرس هتلتان باید در این ایستگاه خط عوض کنید و به سمت ایستگاه مورد نظر بروید. ایستگاه مترو در فرودگاه چانگی در طبقه همکف ترمینال شماره 2 واقع شده است و البته در تمام ترمینال ها با دنبال کردن تابلوهای راهنما می توانید به ایستگاه مترو برسید. مترو مترو فاصله فرودگاه چانگی تا ایستگاه سیتی هال در مرکز شهر سنگاپور را در عرض 32 دقیقه طی می نمایند. این قطارها در روزهای اوج هر 7-9 دقیقه و در روزهای عادی هر 12-13 دقیقه یکبار حرکت می نمایند. ساعات کاری مترو در روزهای غیرتعطیل از ساعت 5:30 صبح تا 23:18 و در روز یکشنبه و روزهای تعطیل از 6 صبح است.

  • اتوبوس های شهری

علاوه بر مترو، اتوبوس شهری نیز یکی از ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه چانگی به شمار می رود. اما این موضوع را هم در نظر بگیرید که به نسبت سایر انتخاب ها، اتوبوس کندتر از همه به شهر می رسد و تنها یک اتوبوس شهری (36/36A) از فرودگاه به مرکز شهر سنگاپور حرکت می نماید. ایستگاه اتوبوس ها در مقابل هر سه ترمینال فرودگاه چانگی واقع شده است. برای سوار شدن به این اتوبوس ها هم از پول نقد و هم از کارت ای زی لینک می توانید بهره ببرید. اگر می خواهید کرایه را نقدا حساب کنید باید قیمت دقیقه کرایه را به راننده بدهید، چون راننده ها معمولا بقیه پول را پس نمی دهند. با استفاده از اتوبوس شهری 1:30 ساعت طول می کشد تا به مرکز شهر برسید. اتوبوس ها در روزهای هفته از ساعت 6 صبح تا 23 فعال هستند و حدودا هر 10 دقیقه یک بار حرکت می نمایند.

منبع: thebestسنگاپور.com

منبع: الی گشت
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1429

به "تور سنگاپور: چطور از فرودگاه چانگی سنگاپور به مرکز شهر برویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور سنگاپور: چطور از فرودگاه چانگی سنگاپور به مرکز شهر برویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید