پیش بینی مشخصات تراشه M1X اپل در یک سایت بنچمارک دیده شد

به گزارش اخبار مشروح، به تازگی اطلاعاتی درباره جانشین پردازنده اپل M1 به نام اپل M1X در یک سایت مربوط به دریافت بنچمارک ظاهر شده است. البته باید بگوییم که به نظر می رسد این اطلاعات منتشر شده درباره مشخصات فنی این پردازنده به جای اینکه از نتایج آزمایش به دست آمده باشند، حاصل پیش بینی هستند.

پیش بینی مشخصات تراشه M1X اپل در یک سایت بنچمارک دیده شد

با توجه به این اطلاعات منتشر شده می توانیم بگوییم که تراشه M1X دارای واحد پردازشی 12 هسته ای است. برای مقایسه با تراشه اپل M1 باید بگوییم که این تراشه جدید دارای 4 هسته پردازشی بیشتر در واحد پردازشی خود است، تراشه اپل M1 دارای واحد پردازشی 8 هسته ای است.

همچنین به نظر می رسد که واحد گرافیکی استفاده شده در این پردازنده هم با داشتن دو برابر تعداد هسته بیشتر در مقایسه با پردازنده اپل M1، دارای 16 هسته پردازشی است، واحد گرافیکی تراشه اپل M1 دارای 8 هسته است.

باید بگوییم که این اطلاعات جدید براساس بنچمارک هایی به دست آمده اند که به تازگی از پیش نمونه پردازنده M1X بر روی سایت CPU Monkey منتشر شده است. با این وجود باید بگوییم که نمی توان این اطلاعات منتشر شده را تأیید کرد.

در نتیجه باید بگوییم که به جای پذیرش این اطلاعات به عنوان اطلاعات افشا شده از نسل بعدی تراشه به کار رفته در مک ها، کار منطقی این است که این اطلاعات جدید را به عنوان پیش بینی اجرا شده از نسل بعدی تراشه اپل سیلیکون در نظر بگیریم.

البته باید بگوییم که این اطلاعات منتشر شده درباره این تراشه با آنچه که احتمال می رود اپل سال جاری از آن رونمایی و در مک های بعدی استفاده کند، مطابقت دارد. با توجه به این اطلاعات منتشر شده همچنین می توان گفت که تراشه اپل M1X هنوز هم یک تراشه با فرکانس کاری 3.2 گیگاهرتز است و بر پایه ی معماری 5 نانومتری توسعه داده شده است.

اگر این پیش بینی اجرا شده به حقیقت تبدیل گردد باید بگوییم که گویا اپل در زمان توسعه این تراشه جدید بیشتر بر روی افزیش قدرت واحد گرافیکی تمرکز نموده است. این اطلاعات همچنین پیش بینی می نماید که تراشه M1X ممکن است واحد گرافیکی 16 هسته ای و در بیشترین حالت 16 گیگابایت حافظه رم داشته باشد.

علاوه بر این، می توانیم بگوییم که ممکن است تراشه جدید در مقایسه با تراشه اپل M1 که دارای 128 واحد اجرا است، 256 واحد اجرا داشته باشد و همچنین کاربران بتوانند مک های مجهز به این تراشه را به سه نمایشگر خارجی متصل نمایند. برای مقایسه باید بگوییم که مک های مجهز به تراشه اپل M1 را تنها می توان به دو نمایشگر خارجی متصل کرد.

  • مک بوک پرو با طراحی جدید بدون تاچ بار سه ماهه سوم 2021 عرضه می گردد

بدون شک رخ دادن این اتفاق و افزایش پشتیبانی از نمایشگر های خارجی منطقی به نظر می رسد؛ زیرا اطلاعات منتشر شده توسط CPU Monkey نشان می دهد که اپل میخواهد از این تراشه جدید در سه ماه دوم سال 2021 در مک بوک پرو 14 اینچ، مک بوک پرو 16 اینچ و نسخه 27 اینچی آی مک استفاده کند.

علاوه بر این، به نظر می رسد که تراشه M1X دارای مصرف انرژی 35 وات است که در مقایسه با مصرف 15 واتی تراشه اپل M1، بیست وات افزایش یافته است.

باز هم باید یادآوری کنیم که در حال حاضر نمی توان صحت این اطلاعات جدید منتشر شده را تأیید کرد. همچنین باید بگوییم که در مقایسه با دیگر سایت های بنچمارک، اعتبار سایت CPU Monkey کمتر است. با ابن وجود باید بگوییم که این اطلاعات منتشر شده واقعی به نظر می رسند.

گزارش های منتشر شده قبلی نشان می دهند که اپل در حال توسعه تراشه های جدیدی با واحد گرافیکی 16 و 32 هسته ای است. به علاوه، گزارش های دیگری هم هستند که پیش بینی می نمایند اپل میخواهد از آی مک جدید و مدل های جدید مک بوک پرو در سال 2021 رونمایی کند.

  • چرا خرید مک بوک پرو در حال حاضر منطقی نیست؟

منبع: Appleinsider

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 951

به "پیش بینی مشخصات تراشه M1X اپل در یک سایت بنچمارک دیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی مشخصات تراشه M1X اپل در یک سایت بنچمارک دیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید