مصوبه مهم درباره سن بازنشستگی و محاسبه حقوق دریافتی در دوره بازنشستگی ، میانگین 5 سال برای حقوق بازنشسته ها از لایحه برنامه هفتم حذف شد

به گزارش اخبار مشروح، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با تصویب این کمیسیون، محاسبه میانگین حقوق 5 سال پایانی دوره خدمت به عنوان ملاک پرداخت حقوق بازنشستگی از لایحه برنامه هفتم حذف شد.

مصوبه مهم درباره سن بازنشستگی و محاسبه حقوق دریافتی در دوره بازنشستگی ، میانگین 5 سال برای حقوق بازنشسته ها از لایحه برنامه هفتم حذف شد

به گزارش خبرنگاران، محمد خدابخشی عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس درباره مصوبه امروز این کمیسیون در مورد کاهش دوره محاسبه حقوق دریافتی در دوره بازنشستگی اظهار کرد: در لایحه دولت که برای برنامه هفتم توسعه به مجلس ارائه نموده ذکر شده است که میانگین حقوق 5 سال پایانی دوره خدمت به عنوان مبنای حقوق بازنشستگی در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: ما در این کمیسیون تصویب کردیم تا میانگین 5 سال حذف شود بنابراین همچنان میانگین 2 سال پایانی دریافتی به عنوان مبنای حقوق بازنشستگی ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

وی تاکید نمود: این مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس باید در کمیسیون تلفیق برنامه توسعه هفتم نیز به تصویب برسد.

به گفته خدابخشی مصوبه امروز کمیسیون برنامه بودجه مجلس به عنوان پیشنهاد به کمیسیون تلفیق برنامه هفتم ارائه خواهد شد و در صورت تصویب در کمیسیون تلفیق برنامه به صحن علنی مجلس خواهد آمد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس یادآور شد: سن مذکور برای بازنشستگی در لایحه برنامه هفتم توسعه در نشست امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تغییر نکرد.

در ماده 67 لایحه برنامه هفتم توسعه آمده است: اندازه مستمری بازنشستگی در تمامی صندوق ها و سازمان های بازنشستگی از سال اول برنامه عبارت است از یک سی ام میانه حقوق یا دستمزد ماهیانه مشمول کسور فرد در 5 سال آخر بیمه پردازی ضرب در سنوات پرداخت حق بیمه مشروط بر آنکه از سی و پنج سی ام میانه مذکور بیشتر نباشد. معادل یک دوم جمع قدر مطلق درصد افزایش ضریب سالانه حقوق یا دستمزد طی 3 سال آخر به حقوق یا مستمری محاسبه شده فوق اضافه می شود.

در صورت تصویب این ماده از برنامه هفتم توسعه، حقوق بازنشستگان بر اساس میانه حقوق در پنج سال آخر محاسبه خواهد شد و البته درصد افزایش ضریب سالانه در سه سال آخر نیز به آن اضافه می شود. این درحالی است که نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان در ماده 82 قانون برنامه ششم توسعه میانگین دو سال آخر دریافتی دارای کسور بازنشستگی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 تیر 1402 بروزرسانی: 7 تیر 1402 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1717

به "مصوبه مهم درباره سن بازنشستگی و محاسبه حقوق دریافتی در دوره بازنشستگی ، میانگین 5 سال برای حقوق بازنشسته ها از لایحه برنامه هفتم حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه مهم درباره سن بازنشستگی و محاسبه حقوق دریافتی در دوره بازنشستگی ، میانگین 5 سال برای حقوق بازنشسته ها از لایحه برنامه هفتم حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید