فواید ویتامین B 12 و اسید فولیک برای زنان

به گزارش اخبار مشروح، مطالعات اخیر نشان می دهد ویتامین B 12 غنی شده با اسید فولیک برای مقابله با مسائل سلامتی در زنان بسیار مفید است.

فواید ویتامین B 12 و اسید فولیک برای زنان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، مطالعه ای که در دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک انجام شد نتیجه گرفت که غنی سازی چای با اسید فولیک و ویتامین B 12 می تواند به خنثی کردن مقادیر بالای کم خونی و نقص لوله عصبی مرتبط با کمبود های تغذیه ای شایع در زنان یاری کند.

طبق نتایج مطالعه منتشر شده در مجله BMJ Nutrition Prevention and Health، چای همراه با اسید فولیک و ویتامین B 12 ممکن است به خنثی کردن سطح بالای کم خونی و نقص لوله عصبی مرتبط با کمبود تغذیه ای شایع در زنان هندی یاری کند.

این مطالعه نشان داد که بیشتر زنان در سنین باروری در هند از یک رژیم غذایی نامتعادل پیروی می نمایند که منجر به کمبود مزمن اسید فولیک و ویتامین B 12 می گردد و اگرچه بسیاری از کشور ها پیروز به تقویت آرد با فولیک اسید برای دفع نقص لوله عصبی شده اند، اما مسائل لجستیکی اجرای این استراتژی را در هند سخت نموده است، زیرا حدود 70 درصد از زنان در هند در بیش از 650 هزار روستا زندگی می نمایند که خودشان غلات را کشت، آسیاب و اغلب به صورت محلی پخت می نمایند.

روش های این مطالعه شامل تقسیم 43 زن جوان (میانگین سنی 20 سال) در ایالت ماهاراشترا به سه گروه بود. از یک گروه 19 نفره خواسته شد تا از کیسه های چای با دز های درمانی 1 میلی گرم اسید فولیک به علاوه 0.1 میلی گرم ویتامین B 12 یک بار در روز استفاده نمایند. گروه دوم متشکل از 19 زن بودند که از کیسه های حاوی 0.5 میلی گرم ویتامین B 12 برای مدت مشابه استفاده کردند، در حالی که از گروه سوم خواسته شد از کیسه های چای غیر تقویت شده استفاده نمایند.

با مقایسه سطح ویتامین و هموگلوبین آن ها در خاتمه و شروع دوره مطالعه، افزایش قابل توجهی در میانگین سطح اسید فولیک در گروه های 1 و 2 به ترتیب با 37/8 نانوگرم در میلی لیتر و 69/6 نانوگرم در میلی لیتر مشاهده شد و میانگین سطح هموگلوبین نیز در گروه اول 1.45 گرم در دسی لیتر افزایش یافت و در گروه دوم این میزان، 0.79 گرم در دسی لیتر افزایش بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1155

به "فواید ویتامین B 12 و اسید فولیک برای زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید ویتامین B 12 و اسید فولیک برای زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید