عکس ، خشکسالی به ایتالیا هم رسید ؛ ونیز خشک شد

به گزارش اخبار مشروح، کانال های آبی شهر ونیز در ایتالیا همزمان با کاهش سطح آب و بارش ها در حال خشک شدن است.

عکس ، خشکسالی به ایتالیا هم رسید ؛ ونیز خشک شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، ونیز که در چند سال اخیر اغلب با مشکل سیل و بالا آمدن سطح آب روبه رو بوده است حالا به علت هفته ها هوای خشک زمستانی و کاهش 50 درصدی بارش ها با پدیده خشکسالی روبرو شده است و بنابر اعلام دانشمندان و گروه های زیست محیطی، این پدیده کل ایتالیا را در معرض خطر قرار داده است.

پایین آمدن چشمگیر سطح آب در ونیز، عبور و مرور تاکسی های آبی و آمبولانس ها را در بعضی از کانال های معروف آن غیرممکن نموده است. کمبود باران، سیستم فشار بالا، ماه کامل و جریان های دریایی، از جمله عوامل کاهش سطح آب در این شهر اعلام شده است.

شهر ونیز که روی انبوهی از چوب در میان کانال ها ساخته شده است، از زمان تأسیس خود، یعنی 1600 سال پیش، همیشه با سیل دست وپنجه نرم نموده است و بروز سیل بویژه در نوامبر 2019 بسیار ویرانگر بود؛ زیرا آب در پی سیل های مکرر فرصت پایین آمدن نداشت و بخش هایی از این کلیسا تا 24 ساعت زیر آب باقی ماند.

مقامات شهر ونیز برای جلوگیری از بالاآمدن سطح آب و آسیب نرسیدن به بخش تاریخی شهر در چند سال اخیر موانع زیرآبی را در اطراف شهر برقرار نموده اند و برای محافظت دائمی از بعضی بناها، چون کلیسای سنت مارکو، از موانع شیشه ای و بتنی استفاده نموده اند.

شهر توریستی ونیز سالانه میزبان بیش از 20 میلیون توریست از سراسر دنیا است و طبق اعلام پیشین برای جلوگیری از ورود بیش از حد توریستان به این منطقه قرار است از تابستان سال جاری توریستان با پرداخت هزینه ورودی و رزرو اقامتگاه، وارد این منطقه توریستی شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1401 بروزرسانی: 2 اسفند 1401 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1667

به "عکس ، خشکسالی به ایتالیا هم رسید ؛ ونیز خشک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، خشکسالی به ایتالیا هم رسید ؛ ونیز خشک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید