تحویل واحد های طرح ملی مسکن از مهر 99

به گزارش اخبار مشروح، وزیر راه و شهرسازی با اعلام شروع تحویل واحد های طرح ملی مسکن از ماه آینده، گفت: مسکن اجتماعی فقط یک ایده بود و طرح ملی مسکن ادامه طرح مسکن مهر است.

تحویل واحد های طرح ملی مسکن از مهر 99

جهت دریافت خدمات آلاچیق در حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش تسنیم، محمد اسلامی با اشاره به مبحث بازآفرینی به عنوان یک هدف راهبردی اظهار کرد با توجه به گسترش شهر ها از نظر جغرافیایی، شاهد از درون تهی شدن آن ها هستیم که به همین خاطر باید آن ها را بازآفرینی کرد تا دوباره جمعیت به شهر ها مخصوصاً شهر های تاریخی برگردد. بر این اساس بازآفرینی شهری و محلات با هدف ایجاد کارکرد های نوین و پیشرفته در جهت ارتقای کیفیت زندگی شهری و با استفاده از الگوی ایرانی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که نوسازی با مشارکت مردم و پرداخت تسهیلات و مزایا مطابق قانون برنامه و قانون بافت های فرسوده امکان پذیر است، اضافه نمود: خوشبختانه در این خصوص پروانه ساخت و تسهیلات بانکی دارای یارانه هستند به این شکل از تسهیلات 18 درصدی، 9 درصد را مالک و 9 درصد مابقی را دولت یارانه می دهد.

وی همچنین با بیان این که ریشه طرح مسکن مهر در واقع به طرح جامع مسکن بر می گردد که وزارت راه و شهرسازی آن را ملاک عمل قرار می دهد، توضیح داد: ادامه طرح مسکن مهر در قالب طرح ملی مسکن کلید زده شد و در این میان مسکن اجتماعی وجود ندارد. بلکه فقط ایده ای بود تا خانه های کوچک، ارزان قیمت و استیجاری را ایجاد کند و بخش ملکی آن هم که در بافت های فرسوده بود.

وزیر راه و شهرسازی از برگزاری جشن اختتامیه مسکن مهر حدبیشتر تا سرانجام سال در کشور اطلاع داد و گفت: به استثنای تعدادی از واحد ها که در قوه قضائیه و دادگاه ها هستند و خودمالک هم بودند بقیه واحد ها تکمیل شده و کاستی های واحد های نیمه تمام نیز مانند محوطه فضای سبز، مدرسه، مسجد، فروشگاه، خانه بهداشت و یا تأسیسات زیربنایی و انشعابات رفع شده است.

اسلامی با اعلام این که اولین سری واحد های طرح اقدام ملی مسکن در استان های پیشتاز ماه آینده به مردم تحویل خواهد شد، اضافه نمود: بخشی به صورت زمین و گروهی به مردم واگذار می گردد و بخش زیادی از مردم هم به پروژه ها متصل خواهند شد.

این مقام مسئول با اشاره به تعمیر و احداث 187 هزار واحد مسکونی شهری روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: پروژه های مسکونی بیشتر روستا های کرمانشاه و استان های سیل زده تکمیل شده و به عبارتی بالای 95 درصد از تعمیرات منازل این مردم و 90 درصد از اقدامات مربوط به احداث منازل سیل زده تکمیل شده است.

وی درخصوص وام های مربوط به سیل و زلزله با بیان این که این موضوع مسئله ای نداشته و پرداختی ها خیلی روان بوده است، اضافه نمود: در این زمینه تا به امروز گزارشی مبنی بر رفت و آمد و درگیری مردم آسیب زده در اثر سیل و زلزله با بروکراسی بانک ها ارائه نشده است.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اقدامات و پروژه های مربوط به توسعه راه ها اضافه نمود: طول آزادراه های کشور تا سرانجام دولت دوازدهم از 2100 کیلومتر به 3100 کیلومتر می رسد و حداقل 900 کیلومتر هم به بزرگراه های کشور اضافه خواهدشد.

اسلامی با اشاره به ایجاد 12500 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده در این دولت گفت: حداقل 2500 کیلومتر دیگر هم تا سرانجام این دولت به راه های روستایی اضافه می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 544

به "تحویل واحد های طرح ملی مسکن از مهر 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل واحد های طرح ملی مسکن از مهر 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید