با وخیم شدن حال پادشاه،بن سلمان علیه ولیعهد سابق جنگ نرم را آغاز کرد

به گزارش اخبار مشروح، ایسنا نوشت: خبرگزاری رویترز از راه اندازی کمپین توییتری در عربستان با هدف تخریب چهره ولیعهد سابق این کشور خبر داد.

با وخیم شدن حال پادشاه،بن سلمان علیه ولیعهد سابق جنگ نرم را آغاز کرد

این خبرگزاری به نقل از یک منبع سعودی که نامش را فاش نکرد، اعلام کرد، این کمپین توییتری با هدف تخریب وجهه محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان راه اندازی و از سوی دولت ریاض مورد حمایت قرار گرفته و توسط صفحات توییتری نزدیک به محمد بن سلمان، ولیعهد فعلی عربستان بازنشر می شود.

اتهامات به فساد بن نایف و سعد الجبری، دستیار سابق بن نایف که در حال حاضر مقیم کاناداست، در هزاران توییت منتشر شد.

رویترز به نقل از خالد الجبری، پسر سعد الجبری اعلام کرد، هدف از این کمپین توجیه ربایش فرزندان الجبری در عربستان و وادار کردن وی برای بازگشت به کشور است.

پیش از این، روزنامه کانادایی Globe and Mail نوشت، ریاض به کانادا فشار می آورد تا الجبری، افسر اطلاعاتی سعودی مقیم کانادا را بازگرداند.

مقامات سعودی در پی این افسر اطلاعاتی سابق 61 ساله هستند به ویژه که اطلاعات حساس و دقیقی از دارایی های اعضای خانواده حاکم عربستان دارد.

این روزنامه کانادایی به نقل از منابعی که به دلایل دیپلماتیک نامشان را فاش نکرد، نوشت، مقامات عربستان تلاش کردند با صدور یادداشت بازداشت الجبری به پلیس اینترپل او را دستگیر کنند. ریاض هیئتی را در سال 2018 به کانادا فرستاد تا از دولت این کشور بخواهد الجبری را بازگرداند اما به هدف خود نرسید و مجبور شد در پاییز 2019 برای بازگرداندن این افسر اطلاعاتی درخواست رسمی ارائه دهد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 584

به "با وخیم شدن حال پادشاه،بن سلمان علیه ولیعهد سابق جنگ نرم را آغاز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با وخیم شدن حال پادشاه،بن سلمان علیه ولیعهد سابق جنگ نرم را آغاز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید