امکان افتتاح سه حساب جدید در بانک مسکن

به گزارش اخبار مشروح، معاون مدیرعامل در امور طرح و برنامه از امکان افتتاح سه حساب جدید در بانک تحت عنوان حساب های مکمل برای پوشش هزینه ­های جانبی خانوارها در بخش مسکن اطلاع داد.

امکان افتتاح سه حساب جدید در بانک مسکن

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمد حسن مرادی معاون مدیرعامل در امور طرح و برنامه بانک مسکن با اعلام این خبر گفت: هدف بانک مسکن در گام اول یاری به خانه دار شدن خانوارهای فاقد مسکن در کنار رونق بخشی به سرمایه گذاری مولد در بخش مسکن و ساختمان است و در گام دوم، خریدهای جانبی زوج های جوان و سایر افراد در این بخش را تسهیل می نماید. از همین رو با ابتکار کارشناسان و مدیران بانک مسکن پیروز شدیم مجموعه جدیدی از حساب­ های بانکی تحت عنوان هم­تا، هم­راه و مانا را ایجاد کنیم تا متقاضیان تسهیلات بتوانند از امکانات و شرایط این حساب­ ها متناسب با درخواست­ ها و وضعیتی که دارند، بهره ببرند.

مرادی با بیان اینکه سبد تسهیلات بانک مسکن همیشه متنوع و منعطف بوده است اضافه نمود: بانک مسکن طرح­ های سه گانه مربوط به این حساب­ ها را براساس احتیاج خانوارهای ایرانی به اخذ تسهیلات با سقف مناسب و نرخ سود ترجیحی، در نظر گرفته است. از همین رو حساب سپرده طرح هم­تا، پیرامون پایدارسازی ارتباط میان بانک و مشتریانِ گیرنده تسهیلات، ترویج فرهنگ خوش حسابی و یاری به کاهش مطالبات غیر جاری با بهره گیری از ابزارهای تشویقی طراحی شده است. در طرح هم­تا، امکان پرداخت مرابحه تا سقف 200 میلیون تومان وجود دارد.

این طرح، شامل متقاضیانی است که در قالب عقود مبادله ای اعم از خرید خانه، جعاله تعمیر و تکمیل واحد مسکونی و همچنین سایر عقود نظیر قرض الحسنه از این بانک تسهیلات دریافت نموده اند و هم اکنون در حال پرداخت اقساط به روش ماهانه می باشند و دوره بازپرداخت تسهیلات آنان نیز حداقل 5 می باشند.مشروط به سپری شدن حداقل 2 سال از زمان بازپرداخت اقساط، می توانند حساب سپرده طرح هم تا افتتاح نموده و علاوه بر واریز مرتب اقساط خود مطابق با قرارداد فی مابین، مبالغی را نیز در حساب طرح هم تا سپرده گذاری نمایند. دارندگان این حساب، پس از گذشت حداقل مدت 3 سال از افتتاح حساب طرح هم تا و متناسب با امتیاز مکتسبه (هر 6 ماه یک برابر متوسط موجودی)، می توانند از تسهیلات مرابحه عام تا سقف 200 میلیون تومان با نرخ سود 3 درصد کمتر از حداکثر نرخ سود تسهیلات عقود مبادله ای مصوب شورای پول و اعتبار استفاده نمایند.

عضو هیات عامل بانک درباره طرح دوم یعنی حساب سپرده طرح هم­راه نیز گفت: از آنجا که حساب طرح هم تا صرفاً مختص دارندگان قراردادهای تسهیلاتی بانک طراحی شده است، لذا امکان افتتاح حساب دیگری با کارکرد مشابه طرح هم تابرای سایر مشتریان در قالب طرح هم راه فراهم شده که عمده ضوابط و مقررات حساب طرح هم راه، مطابق شرایط مشخص شده برای افتتاح نمایندگان سپرده طرح هم تا است با این تفاوت که نرخ سود تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب طرح هم راه، یک درصد کمتر از حداکثر نرخ سود تسهیلات عقود مبادله ای مصوب شورای پول و اعتبار مشخص شده است.

محمد حسن مرادی در ادامه گفت و گو با هیبنا درباره جزئیات سومین حساب جدید قابل افتتاح در بانک مسکن نیز گفت: حساب سپرده طرح مانا، یکی دیگر از حساب ­های جدید است. در این سپرده، مشتری نسبت به افتتاح سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی (با قابلیت واریز و برداشت) با حداقل مبلغ 30 میلیون تومان و نرخ سود علی الحساب، یک درصد (سالانه) اقدام می­کند. پس از سپری شدن یک دوره انتظار مشخص شده 5 ماهه، سپرده گذار می تواند نسبت به دریافت تسهیلات تا سقف 150 میلیون تومان با ضریب برابری 5 برابر متوسط موجودی مکتسبه طی دوره مزبور با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار (در حال حاضر 18 درصد) در قالب عقد مرابحه (عام) اقدام کند. بدیهی است کاهش مانده حساب به کمتر از مبلغ 30 میلیون تومان منجر به فسخ حساب می­ گردد. مطابق با این طرح، متقاضی باید قبل از اخذ تسهیلات، حداقل یک پنجم (20 درصد) مبلغ اصل تسهیلات درخواستی خود را به عنوان بخشی از وثایق بانک در حساب مانا تا انتهای دوره بازپرداخت تودیع کند.

معاون مدیر عامل در امور طرح و برنامه بانک مسکن اظهار امیدواری کرد حساب­ های جدید از بابت مزایا و امکانات تسهیلاتی موجود در آنها بتواند برای خانوارها در بخش مسکن ثمربخش باشد و بخشی از هزینه ­های جانبی آنها در این بخش را پوشش دهد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 961

به "امکان افتتاح سه حساب جدید در بانک مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان افتتاح سه حساب جدید در بانک مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید