گراهام: از پیشنهادات دولت بایدن در خصوص افغانستان خشنود هستم خبرنگاران

به گزارش اخبار مشروح، سناتور جمهوری خواه آمریکا گفت که سربازان این کشور در ماه می امسال میلادی از خاک افغانستان خارج نمی شوند.

گراهام: از پیشنهادات دولت بایدن در خصوص افغانستان خشنود هستم خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه آمریکا در تبادل نظر با شبکه سی بی اس گفت که سربازان این کشور در ماه می امسال میلادی خاک از افغانستان خارج نمی شوند.

گراهام اضافه نمود: از پیشنهادات دولت بایدن در خصوص افغانستان خرسند هستم و نیرو های آمریکایی براساس شرایط میدانی در افغانستان حضور خواهند داشت.

این سناتور ارشد آمریکایی اعلام کرد: من فکر می کنم قرار نیست که در ماه می (افغانستان را) ترک کنیم. ما هنگامی از افغانستان خارج می شویم که شرایط بهتر گردد.

وی ادامه داد: طالبان به توافق با واشنگتن متعهد نبوده و به دنبال فریب است و من با اقداماتی که وزیر خارجه و دولت باید در حال اجرا است موافق هستم.

گراهام توضیح داد: آنان در حال ارزیابی مجدد حضور ما در افغانستان هستند تا حضور را به حد پایین نگه دارند، اما این به معنای خروج از این کشور نیست و اگر آمریکا بدون در نظر دریافت شرایط خارج گردد، داعش و القاعده مجدد قدرتمند خواهند شد.

خروج شتاب زده از افغانستان سبب جنگ داخلی خواهد شد

از سوی دیگر گزارشی که به سفارش کنگره آمریکا از سوی گروه مطالعۀ افغانستان ارایه شده، به دولت بایدن توصیه می نماید که آمریکا باید برنامۀ خروج نیروهایش را از افغانستان به تعویق انداخته، مهلت ماه می را کنار بگذارد و به جای آن کاهش سربازان را تنها در صورتی انجام دهد که اوضاع امنیتی در این کشور بهتر گردد.

این گروه در این گزارش که هفتۀ گذشته پخش شد، هشدار می دهد که خروج شتاب زده امریکا از افغانستان سبب رو به رو شدن این کشور با یک جنگ داخلی خواهد شد.

براساس توافق میان آمریکا و طالبان نظامیان این کشور زمانی که نتایج تبادل نظر های بین الافغانی معین شده و جنگ در این کشور پایان یابد، به طور کامل از افغانستان خارج خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 972

به "گراهام: از پیشنهادات دولت بایدن در خصوص افغانستان خشنود هستم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گراهام: از پیشنهادات دولت بایدن در خصوص افغانستان خشنود هستم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید