چگونه با دوستی که فکر خودکشی دارد، صحبت کنیم؟

به گزارش اخبار مشروح، یکی از ترسناک ترین تجربه هایی که فرد می تواند داشته باشد شنیدن صحبت های یکی از دوستان یا عزیزان است که می گوید می خواهند بمیرند. اگرچه کنار آمدن با این اطلاعات با برچسب زدن به عنوان یک رفتار جلب توجه یا چسبیدن به این افسانه که افرادی که در خصوص خودکشی صحبت می نمایند در واقع آن را دنبال نمی نمایند ، وسوسه انگیز است ، اما باید همه علائم هشدار دهنده خودکشی را جدی تلقی کرد.

چگونه با دوستی که فکر خودکشی دارد، صحبت کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، خطر فوری شامل شخصی است که اسلحه ، قرص یا وسایل دیگری در اختیار دارد که باید خودکشی کند. در صورت امکان آنها را تنها نگذارید و تمام کوشش خود را برای از بین بردن هرگونه وسیله احتمالی که می توانند برای صدمه زدن به خود استفاده نمایند انجام دهید.

در صورت بی خطر بودن ، ممکن است دوست خود را به اورژانس برسانید. پزشکان سلامت روحی و جسمی آنها را ارزیابی نموده و برنامه روشنی ایجاد می نمایند که به ایمن ماندن آنها یاری می نماید.

از طرف دیگر ، اگر فکر می کنید تهدید جدی است ، اما قریب الوقوع نیست ، باز هم مهم است که عمل کنید ، اما ممکن است برای نشان دادن حمایت ، گوش دادن و تشویق آنها برای جستجوی یاری حرفه ای وقت بگذارید. راهنما در دسترس است در اینجا چند نکته مفید از منابع مختلف پیشگیری از خودکشی آورده شده است.

  • پشتیبانی را نشان دهید

برای اینکه دوست حامی و همدل باشید می توانید کارهای مختلفی انجام دهید. نکته اصلی این است که از قضاوت یا انکار آنچه دوست شما احساس می نماید جلوگیری کنید.

  • از قلب صحبت کن

اگر از روی عشق و نگرانی صحبت می کنید هیچ چیز درست یا غلطی وجود ندارد که بتوانید بگویید. فقط خودت باش. با مکالمه با آنها ، در حالی که گریه می نمایند یا هر چیز دیگری که لازم باشد نشان می دهید که برایتان مهم است. تحقیقات نشان داده است که تصدیق آنچه مردم تجربه می نمایند ممکن است به آنها در پردازش افکار خود یاری کند و افکار خودکشی را کاهش دهد.

  • گوش کنید

فردی که قصد دارد خود کشی کند معمولاً بارهایی را به دوش می کشد که احساس می نماید دیگر نمی تواند از عهده آن برآید. هنگامی که احساس ناامیدی ، عصبانیت و تنهایی خود را تخلیه می نمایند ، به آنها گوش دهید. گاهی اوقات این کافی است تا بار را به اندازه کافی تخلیه نمایند تا آنها به افکار منفی ادامه ندهند.

  • اعتبار سنجی را نشان دهید

دلسوز ، بدون قضاوت ، شکیبا ، آرام و پذیرنده باشید. فرد نگرش شما را انتخاب نموده و آغاز به آینه کردن آن برای خودش می نماید.

  • افکار خودکشی را تأیید کنید

از پرسیدن اینکه آیا فکر خودکشی می کنید؟ نترسید. مطالعات نشان می دهد که پرسیدن از دوستان و اعضای خانواده در معرض خطر در صورتی که به خودکشی فکر می نمایند ، افکار خودکشی را افزایش نمی دهد . شما با پرسیدن ایده در ذهن آنها نمی گذارید. برعکس ، پرسیدن به شما اطلاعات ارزشمندی درباره نحوه ادامه کار و یاری به شما می دهد.

اگر پاسخ مثبت است ، این سه سوال را دنبال کنید:

آیا به نحوه انجام این کار فکر نموده اید؟

آیا شما آنچه برای اجرای برنامه خود احتیاج دارید دارید؟

آیا می دانید چه زمانی این کار را انجام خواهید داد؟

خوشبختانه ، اکثریت مردم یا خواهند گفت که هیچ برنامه مشخصی ندارند یا اینکه خودشان انگیزه ای برای انجام این کار ندارند. اگرچه این هنوز یک شرایط جدی است ، شما می دانید که آنها احتمالاً در معرض خطر آسیب رساندن به خود نیستند. سخنان آنها را به عنوان درخواست یاری در نظر بگیرید و به آنها یاری کنید تا یاریهای مورد احتیاج خود را دریافت نمایند . آنها را ترغیب کنید در اسرع وقت از متخصصان یاری بگیرند.

اگر پاسخی که به شما می دهند باعث می گردد که باور کنید خطر فوری دارند ، در تماس با مقامات دریغ نکنید. دوست شما ممکن است به شما بگوید که به آنها خیانت می کنید یا آنها را عصبانی می کنید. اگر اقدامی کنید ممکن است احساس کنید دوستی آنها را از دست خواهید داد. فقط به یاد داشته باشید که اگر این کار را نکنید ممکن است برای همواره دوستی آنها را از دست بدهید. وقتی دوباره خوب شدند ، از شما تشکر می نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 834

به "چگونه با دوستی که فکر خودکشی دارد، صحبت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با دوستی که فکر خودکشی دارد، صحبت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید