وزیر دادگستری آمریکا خواهان تحقیق درباره تخلفات انتخابات شد

به گزارش اخبار مشروح، دادستان های فدرال آمریکا موظف شدند تا با هدف پیدا کردن شواهدی موثق مبنی بر بروز تخلف در انتخابات 2020، تحقیقاتی را انجام دهند.

وزیر دادگستری آمریکا خواهان تحقیق درباره تخلفات انتخابات شد

به نقل از رویترز، ویلیام بار دادستان کل آمریکا، در ابلاغیه ای خطاب به دادستان های فدرال، از آنها خواست به دنبال اتهامات موثقی مبنی بر وقوع تخلف در انتخابات ریاست جمهوری این کشور باشند.

این ابلاغیه بعد از آن صادر شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا، حزب دموکرات را به سرقت و تقلب انتخاباتی متهم کرد و حاضر به پذیرش شکست در انتخابات 2020 نشد.

بار در این ابلاغیه خطاب به دادستان های فدرال گفت: ادعاهای واهی و دور از ذهن، نباید مبنای تحقیقات قضائی باشد و نامه او هم به این معنا نیست که وزارت دادگستری مدارکی دال بر وقوع تخلف و بی نظمی در اختیار دارد.

ترامپ می گوید اعلام پیروزی از سوی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات آمریکا را به رسمیت نمی شناسد و از بابت وقوع تقلب در رقابت 2020، به دیوان عالی شکایت می نماید.

همزمان، مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا نیز می گوید انتخابات 2020 هنوز تمام نشده و تا اعلام نتیجه واقعی زمان زیادی باقی مانده است.

ایراد کارزار جمهوریخواهان به فرایند شمارش آرای پُستی است که اغلب به سبد دموکرات ها ریخته شده اند. ترامپ می گوید از آرای حضوری بیشتری نسبت به رقیب دموکرات برخوردار است و اعلان پیروزی نیز باید بر همین اساس انجام گردد.

به همان اندازه که رأی گیری پستی محل اختلاف است؛ سلامت سیستم الکترال نیز از سوی بسیاری از مردم و سیاستمداران مورد تردید است. برای مثال، برنی سندرز سناتور سوسیال دموکرات ایالت ورمونت، مشروعیت این سیستم را زیر سوال برده و می گوید آرای مردمی باید ملاک تصمیم گیری باشد. در انتخابات سال 2016 و همچنین در انتخابات جاری، آرای مردمی نامزدهای دموکرات با اختلاف 3 تا 4 میلیون رأی بیشتر بود. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 764

به "وزیر دادگستری آمریکا خواهان تحقیق درباره تخلفات انتخابات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دادگستری آمریکا خواهان تحقیق درباره تخلفات انتخابات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید