واکنش ایران به ادعای پمپئو

به گزارش اخبار مشروح، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (دوشنبه) در پاسخ به اتهامات تکراری مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که ایران را در پشت پرده حملات راکتی یکشنبه به منطقه سبز بغداد خوانده، در توئیتی نوشت: اتهامات ضدایرانی پامپئو را که آشکارا با هدف تنش آفرینی طرح شده، قویا رد می کنیم.

واکنش ایران به ادعای پمپئو

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

او اضافه نمود: ایران هرگونه حمله به اماکن دیپلماتیک را مردود می داند.

خطیب زاده توضیح داد: حضور نظامی ایالات متحده منبع بی ثباتی در منطقه ماست. هیچ میزانی از تحریف نمی تواند آمریکا را از شرارت هایش مبرا کند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده امروز (دوشنبه) در پیغامی که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد به حمله راکتی شامگاه یکشنبه به منطقه الخضراء بغداد واکنش نشان داد و با تکرار اتهامات گذشته علیه جمهوری اسلامی ایران از مردم عراق خواست تا عوامل مرتبط با این حمله را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

پمپئو در این پیغام که لحنی تند داشت، نوشت: شبه نظامیان تحت حمایت ایران بار دیگر آشکارا و بی شرمانه به بغداد حمله کردند و غیرنظامیان عراقی را زخمی کردند. مردم عراق حق دارند تا این عاملان حمله را تحت پیگرد قرار دهند. این مجرمان خشن و فاسد باید اقدامات ثبات زدای خود را متوقف نمایند.

منطقه الخضراء بغداد شامگاه یکشنبه هدف حمله حداقل هشت راکت نهاده شد که به دنبال آن سفارت آمریکا با تایید این حمله گفت که سامانه سی رام مستقر در سفارتخانه این راکت ها را دفع نموده است و تنها تلفاتی مادی به ساختمان های مسکونی موسوم به القادسیه در منطقه الخضراء وارد شده است.

خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه همچنین امروز در نشست هفتگی با خبرنگاران نیز درباره اصابت چندین راکت به منطقه سبز بغداد هم گفت: اماکن دیپلماتیک ایران در عراق بارها مورد حمله واقع شده است. ما سیاست یکسانی داشتیم که حمله به اماکن دیپلماتیک و مسکونی مردود است و قابل قبول نیست. ولی نوع این حمله و زمان آن و بیانیه ای که وزیر خارجه آمریکا صادر نموده نشان می دهد زمان آن خیلی مشکوک است و انگار بیانیه ای را از قبل آماده نموده بودند که منتشر نمایند.

وی اضافه نمود: قویا اظهارات وزیر خارجه آمریکا را محکوم می کنم. وزیر خارجه ای که شناخته شده دروغ می گوید و چه در این مقام و چه در زمانی که رئیس سیا بود. دولت عراق حتما با جدیت براساس وظیفه ای که دارد مسببان و عاملان را پیدا خواهد نمود.

خطیب زاده به رژیم آمریکا هشدار داد به دنبال آتش افروزی و متشنج کردن اوضاع در این روزها نباشد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 854

به "واکنش ایران به ادعای پمپئو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به ادعای پمپئو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید