غنی سازی 20 درصدی نقض پیمان عدم گسترش سلاح های هسته ای نیست

به گزارش اخبار مشروح، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای گفت غنی سازی 20 درصدی اورانیوم ایران نقض پیمان عدم گسترش سلاح های هسته ای نیست.

غنی سازی 20 درصدی نقض پیمان عدم گسترش سلاح های هسته ای نیست

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای در مورد اقدام ایران در غنی سازی 20 درصدی اورانیوم گفت: غنی سازی 20 درصدی از سوی ایران نتیجه تحریم های آمریکاست. اقدام ایران نقض پیمان عدم گسترش سلاح های هسته ای نیست. ایران آمادگی خود را اعلام کند تا پس از بازگشت احتمالی آمریکا به برجام واکنش مناسب را نشان دهد.

پیش از این، کمیسیون اروپا ضمن ابراز نگرانی شدید از غنی سازی اورانیوم ایران بدون توجه به بدعهدی طرف های برجام مدعی شده بود: اقدام ایران در مورد غنی سازی اورانیوم 20 درصدی تاسف آور است، اما اروپا معتقد است که توافق هسته ای ایران ارزش آن را دارد که دو طرف آن را حفظ نمایند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه گفت ایران غنی سازی اورانیوم 20 درصدی در سایت فردو را شروع نموده است. این تصمیم کشورمان در پی بدعهدی طرف های غربی برجام در عمل به تعهداتشان بر اساس این توافق صورت می گیرد.

پیش از این کاظم غریب آبادی، نماینده دائم ایران در سازمان های بین المللی گفته بود: مدیرکل آژانس طی گزارشی شروع فراوری اورانیوم تا غنای 20 درصد را تایید نموده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 880

به "غنی سازی 20 درصدی نقض پیمان عدم گسترش سلاح های هسته ای نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غنی سازی 20 درصدی نقض پیمان عدم گسترش سلاح های هسته ای نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید