ظهور بیماری جدید در سایه کرونا، آبله میمون هم از راه رسید!

به گزارش اخبار مشروح، در حالی که کرونا همچنان در انگلیس جولان می دهد، خبر ها از بروز یک بیماری تهدید آمیز جدید در این کشور حکایت دارد.

ظهور بیماری جدید در سایه کرونا، آبله میمون هم از راه رسید!

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، در حالی که کرونا همچنان در انگلیس جولان می دهد و گونه جدید دلتای این ویروس در این کشور در موارد ابتلای بیشتر مبتلایان مشاهده شده، این کشور با تهدیدی جدید روبرو است؛ بیماری که آبله میمون نام دارد.

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی دو مورد از موارد بسیار واگیردار این بیماری، اکنون در انگلیس به تأیید رسیده است. به نظر می رسد این بیماری در ماه مه بوسیله یک مردی که در ایالت دلتای نیجریه زندگی و کار می نموده، به انگلیس آورده شده است.

این مرد زمانی که وارد انگلیس شد در تاریخ 10 مه تحت قرنطینه نهاده شد. او از ناحیه صورت دچار بثورات و جوش های پوستی شد. این بیمار برای 10 روز خود را قرنطینه کرد و به دنبال مراقبت های پزشکی برای تسکین نشانه های این بیماری بود و در نهایت در تاریخ 23 مه در بیمارستان بستری شد.

بر پایه گزارش سازمان بهداشت جهانی این مرد یک عضو خانواده ای را نیز مبتلا کرد. هر دو بیمار اکنون در وضعیتی پایدار به سر می برند و در حال بهبودی هستند.

لازم به ذکر است آبله میمون سبب می گردد تا جوش های تاول دار و پر از چرک روی بدن رشد کند. در حالی که دیدن این بیماری معمولا نگران کننده و ناخوشایند است؛ اما معمولا این بیماری کشنده نیست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1135

به "ظهور بیماری جدید در سایه کرونا، آبله میمون هم از راه رسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظهور بیماری جدید در سایه کرونا، آبله میمون هم از راه رسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید