رئیسی: واکسن کرونا تا یک سال دیگر به دست ما نمی رسد

به گزارش اخبار مشروح، معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: واکسن کرونا تا یک سال دیگر به دست ما نمی رسد.

رئیسی: واکسن کرونا تا یک سال دیگر به دست ما نمی رسد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره شرایط فاصله گذاری هوشمند و احتمال بازگشت محدودیت ها، گفت: در زمینه بازگشت محدودیت ها چند نظر وجود دارد؛ یکی اینکه اگر میزان بروز و شیوع بیماری در یک استان زیاد شد و آن استان قرمز شد، کل استان را قرنطینه کرده و ببندیم.

وی اضافه نمود: یک نظر این است که آن شهر خاص را قرنطینه کنیم و یک نظر هم این است که محل هایی را که منجر به بیماری شده اند، تعطیل کنیم. دنیا به مرحله سوم رسیده است. اکنون اگر یک شهرستان شرایط قرمز دارد، نیازی نیست که کل استان یا شهرستان را تعطیل کنیم؛ چراکه امکان پذیر هم نیست، اما بحث بازگشت و رعایت پروتکل ها حرف درستی است.

به گفته رئیسی؛ بر همین اساس یکی از برنامه هایی که از امروز با شدت بیشتری اعمال می شود، این است که مراکزی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند، قطعا تعطیل خواهند شد. در این مدت هم 282 هزار امکنه و صنف به دلیل عدم رعایت پروتکل ها تعطیل شدند و این اقدام تشدید می شود. هوشمندسازی به این معنا است که نقطه مشکل زا را ببندیم. طبق ارزیابی ما از اردیبهشت ماه که در پایین ترین سطح بیماری بودیم، اما بعد از آن به دلیل عدم رعایت پروتکل ها بیماری یک موجی گرفت.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: البته باید توجه کرد که دیگر استان های درگیر بیماری، همان استان های قبلی نیستند. در دنیا هم به همین صورت است. باید توجه کرد که 60 درصد کل مبتلایان دنیا در یک ماه گذشته بوده است. یعنی ویروس در دنیا سرعت بسیار بالایی گرفته است. کشوری مانند آمریکا طی 24 ساعته گذشته برای اولین بار 50 هزار مبتلا شناسایی کرده است. فاصله گذاری هوشمند پیروز نبوده که اگر بود، دچار این شرایط نمی شدیم. زیرا پروتکل ها رعایت نشده است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، با بیان اینکه در شیوع بیماری کووید-19 چند عامل وجود دارد، گفت: یکی از عوامل میزان شیوع و بروز بیماری و دوم سرعت رشد بیماری که باید روی آن متمرکز شویم. ما در یک شهرستان میزان رعایت مردمو میزان بروز بیماری را می سنجیم. اگر ببینیم که مردم رعایت نکرده و میزان بروز بالا می رود، محدودیت ها را تمدید می کنیم. در غیر این صورت با شرایط رعایت پروتکل ها بازگشایی می کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: این بیمار واکسن ندارد و تا یکسال دیگر هم واکسن به دست ما نمی رسد. حتی اگر تا دو ماه دیگر هم واکسن در اروپا و آمریکا تولید شود که نمی شود، باز هم به دست ما نخواهد رسید. زیرا اولا ما در تحریم هستیم و اگر در آمریکا تولید شود، به راحتی به دست ما نخواهد رسید. در عین حال باید خودمان را برای یکسال زندگی با این ویروس آماده کنیم؛ بنابراین استفاده از ماسک ارزان ترین و موثرترین و عملی ترین راهی است که داریم و دوم تعهد به مسئولیت اجتماعی به طوری که افراد مبتلا از خانه خارج نشوند و اگر خارج شد، بسیار رعایت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 565

به "رئیسی: واکسن کرونا تا یک سال دیگر به دست ما نمی رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: واکسن کرونا تا یک سال دیگر به دست ما نمی رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید