خبرنگاران ساوت چاینا: چین و روسیه مخالف جدی فعال کردن مکانیسم ماشه هستند

به گزارش اخبار مشروح، پکن- خبرنگاران- روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست چین با اشاره به مخالفت جدی چین و روسیه با فعال کردن مکانیسم ماشه نوشت: آمریکا پس از تحمل یک شکست شرم آور در برابر ایران در شورای امنیت سازمان ملل، به دنبال فعال کردن مکانیسم ماشه است.

خبرنگاران ساوت چاینا: چین و روسیه مخالف جدی فعال کردن مکانیسم ماشه هستند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، ساوت چاینا روز آدینه در مطلبی خاطر نشان کرد که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بر این باور است که با فعال کردن مکانیسم ماشه پس از یک شکست شرم آور در مواجهه با ایران می تواند همه تحریم ها علیه ایران را بازگرداند.

این روزنامه تاکید نمود که چنین اقدامی از سوی آمریکا جای سوالات زیادی دارد بخصوص این امکان وجود دارد که از سوی دیگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل به طور کلی نادیده گرفته گردد.

گزارش با اشاره به اینکه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به نیویورک می رود تا برای این منظور با دبیرکل سازمان ملل ملاقات کند، نوشت: شکست تحقیر آمیز آمریکا در شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران هنوز فراموش نشده و این گام تازه آمریکا پس از این واقعه است.

روزنامه چینی توضیح داد: هر نتیجه ای که از این اقدامات آمریکا حاصل گردد اعتبار شورای امنیت را برای تصمیم گیری در این زمینه مورد سوال قرار می دهد و نادیده دریافت درخواست آمریکا از سوی دیگر اعضا از جمله احتمالات است.

ساوت چاینا تاکید نموده است: به رغم همه کوشش های مذبوحانه آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه، دیگر اعضای برجام که با قطعنامه شورای امنیت تصویب شده است، تاکید نموده اند آمریکا پس از خروج از توافق دیگر جایگاهی برای دست به زدن چنین اقداماتی ندارد.

همزمان با این تحولات وانگ یی وزیر خارجه چین گفته است که چون آمریکا دیگر عضوی از توافق هسته ای نیست وجاهت حقوقی هم برای درخواست از شورای امنیت به منظور بازگرداندن تحریم ها ندارد روسیه هم خواهان محکومیت جهانی تحریم های آمریکا و اقدامات یکجانبه واشنگتن علیه ایران شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 630

به "خبرنگاران ساوت چاینا: چین و روسیه مخالف جدی فعال کردن مکانیسم ماشه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ساوت چاینا: چین و روسیه مخالف جدی فعال کردن مکانیسم ماشه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید