خبرنگاران اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان دماوند راه اندازی شد

به گزارش اخبار مشروح، تهران - خبرنگاران - سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: بنابر درخواست مکرر شهروندان اردوگاه اسکان اضطراری با استقرار 104 دستگاه چادر و ظرفیت اسکان 520 نفر در مجموعه ورزشی جمعیت هلال احمر دماوند راه اندازی شده است.

خبرنگاران اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان دماوند راه اندازی شد

مهدی حیدری یکشنبه شب با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای پیش بینی از وقوع هرگونه حادثه احتمالی به خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط فعلی و وقوع پس لرزه های متعدد در شهرستان دماوند به منظور اتخاذ تمهیدات لازم، قرار دریافت در شرایط آماده باش و پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی محلی را به عنوان اردوگاه اسکان اضطراری شهرستان در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس، در اسرع وقت عملیات تسطیح و آماده سازی قطعه زمینی در مجاورت سالن ورزشی هلال احمر شهر دماوند انجام و جانمایی چادرهای امدادی در محل مورد نظر صورت گرفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه در مجموع 200 دستگاه چادر امدادی و آلاچیق در سطح شهرستان به منظور اسکان اهالی شهرستان در صورت وقوع زمین لرزه در نظر گرفته شده است، بیان داشت: از این تعداد 104 دستگاه چادر امدادی در اسکان اضطراری جانمایی شده است.

حیدری با تاکید براینکه این اقدام تنها به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه حوادث احتمالی بوده و شرایط حاکم در شهرستان کاملا عادی است و هیچ مسئله ای وجود ندارد، اظهار داشت: امیدواریم پس لرزه های خفیفی که در دو شب اخیر رخ داد سرانجام یافته تا مردم هیچ گونه نگرانی بدین منظور نداشته باشند.

وی با تاکید براینکه اردوگاه پیش بینی شده اسکان اضطراری موقت است و هیچ گونه پیش بینی مبنی بر وقوع اتفاقی خاص در شهرستان وجود ندارد، گفت: شرایط مدیریتی در حوزه بحران اجازه می دهد تا پیش بینی لازم را برای بهترین و بدترین شرایط داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند اضافه کرد: امیدواریم در بهترین شرایط پس لرزه ها انتها یافته و شرایط آرام در شهرستان برقرار گردد؛ علی رغم این موضوع زمین لرزه قابل پیش بینی نیست و در صورتی که شرایطی دیگر به وجود آید باید آمادگی کامل را به منظور ارائه خدمات داشته باشیم.

وی تاکید نمود: از مردم تقاضا داریم نگرانی به دل خود راه ندهند زیرا هیچ گونه اتفاق خاصی را به قطعیت نرسیده ایم و صرفا این آمادگی برای پیش بینی های بدترین حالت است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 452

به "خبرنگاران اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان دماوند راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان دماوند راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید