تسلط نیرو های یمنی بر ده ها موضع نظامی در جیزان سعودی

به گزارش اخبار مشروح، خبرگزاری خبرنگاران- جنبش انصار الله یمن از تسلط مبارزان یمنی بر ده ها موضع نظامی در عمق خاک عربستان اطلاع داد.

تسلط نیرو های یمنی بر ده ها موضع نظامی در جیزان سعودی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جنبش انصار الله یمن روز آدینه از تسلط مبارزان یمنی بر ده ها موضع نظامی در عمق خاک عربستان اطلاع داد.

جنبش انصار الله یمن تاکید نمود تلفاتی به نیرو های ائتلاف متجاوز وارد نموده و پیروزی ها و دستاورد های بزرگی در جبهه جیزان در جنوب غرب عربستان بدست آورده است.

مرکز اطلاع رسانی جنگی یمن خاطرنشان کرد مبارزان یمنی دست به عملیات هجومی گسترده در محور جیزان زدند که به آزاد سازی بیش از 40 موضع در این جبهه منجر شد.

این مرکز تاکید نمود نیرو های ارتش سعودی و مزدوران ارتش سودان (ائتلاف عربی) و نیز مزدوران متجاوز (اشاره به نیرو های وابسته به دولت مستعفی منصور هادی) مستقر در جبهه جیزان متحمل شکست شدند و تلفات و خسارت های سنگینی به نیرو ها و تجهیزات نظامی آنان وارد شد.

مرکز اطلاع رسانی جنگی یمن اضافه نمود: ساعت 3 بعد از ظهر روز شنبه تصاویر بیشتری از جزئیات عملیات نظامی گسترده در جبهه جیزان که یگان های رزمی مختلفی در آن شرکت داشتند ، به نمایش گذاشته خواهد شد.

این در حالی است که هیئتی از جنبش انصار الله روز آدینه با مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن درباره امکان تسریع فرایند اجرای توافقنامه آتش بس در این کشور تبادل نظر کرد.

جنبش انصار الله همکاری و تعامل خود با کوشش ها و درخواست ها برای برقراری صلح در یمن را به لغو محاصره فرودگاه بین المللی صنعا و لغو محدودیت ها برای ورود کشتی ها به بندر الحدیده مشروط دانست.

عملیات آزادسازی گسترده در عمق خاک سعودی در محور جیزان

شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد، ارتش و کمیته های مردمی یمن از آزادسازی بیش از 40 مقر نظامی دشمن در محور مرزی جیزان و سیطره کامل بر آن اطلاع داد و خاطرنشان کرد این دستاورد مهم نظامی در یک عملیات تهاجمی گسترده با حضور یگان های متنوع جنگی کسب شد.

سازمان تبلیغات جنگ ارتش یمن اضافه نمود در این عملیات که در عمق خاک سعودی انجام گرفت، نیرو های ارتش سعودی و مزدوران سودانی و مزدوران ائتلاف متجاوز تار و مار شده و خسارت های سنگین جانی و تجهیزاتی را متحمل شدند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1113

به "تسلط نیرو های یمنی بر ده ها موضع نظامی در جیزان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلط نیرو های یمنی بر ده ها موضع نظامی در جیزان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید