تور اروپا: ایران: دیپلمات های اروپایی به جای بازی بی فایده مقصرنمایی برای پیشرفت گفت وگوها جدیت به خرج دهند

به گزارش اخبار مشروح، خطیب زاده با یادآوری اینکه این بار نخست نیست که طرف های غربی به تحریف واقعیت و درز اطلاعات نادرست متوسل می شوند، تأکید کرد این کشورها باید به جای اصرار بر بازی نخ نماشده و بی فایده مقصرنمایی، برای پیشرفت گفت وگوها جدیت و اراده به خرج دهند.

تور اروپا: ایران: دیپلمات های اروپایی به جای بازی بی فایده مقصرنمایی برای پیشرفت گفت وگوها جدیت به خرج دهند

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص اظهارات غیرواقعی و خبرسازی دیپلمات های سه کشور اروپایی عضو 1+4 در خصوص زمان بندی بازگشت هیئت ها در این دور از گفت وگوها، گفت، به خلاف ادعای طرف غربی در خصوص درخواست ایران برای وقفه در مذاکرات، هم خود این کشورها و هم دیگر اعضای 1+4 کاملاً در جریان هستند که این زمان بندی تفاهمی دسته جمعی و اتفاقاً با در نظر گرفتن تعطیلات طرف های اروپایی هایی به مناسبت کریسمس و سال نوی مسیحی بوده است.

خطیب زاده با یادآوری اینکه این بار نخست نیست که طرف های غربی به تحریف واقعیت و درز اطلاعات نادرست متوسل می شوند، تأکید کرد که این سه کشور شاید خواسته اند با این ادعای غیرواقعی به نوعی جبران درخواست دور قبل خود برای بازگشت زودهنگام به مرکز هایشان را نموده باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در انتها بیان کرد، این کشورها باید به جای اصرار بر بازی نخ نماشده و بی فایده مقصرنمایی، برای پیشرفت گفت وگوها جدیت و اراده به خرج دهند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 1405

به "تور اروپا: ایران: دیپلمات های اروپایی به جای بازی بی فایده مقصرنمایی برای پیشرفت گفت وگوها جدیت به خرج دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: ایران: دیپلمات های اروپایی به جای بازی بی فایده مقصرنمایی برای پیشرفت گفت وگوها جدیت به خرج دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید