اقدام خطرناک و تهدید آمیز آمریکا در مرزهای روسیه

به گزارش اخبار مشروح، ایسنا نوشت: سفیر آمریکا در لهستان از چشمداشت کشورش به منتقل کردن سلاح های هسته ای خود از آلمان به لهستان و به نوعی نزدیک تر کردن آنها به مرزهای روسیه صحبت نموده و پیشنهاد داد، ورشو با میزبانی از زرادخانه هسته ای آمریکا در اروپا در صورت مخالفت آلمان، با این کار موافقت کند.

اقدام خطرناک و تهدید آمیز آمریکا در مرزهای روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جورجت موسبکر، فرستاده آمریکا به لهستان در توییتی نوشت: اگر آلمان خواهان کاستن از پتانسیل هسته ای و تضعیف ناتو است پس شاید لهستان که صادقانه به وظایف اقتصادی خود عمل و ریسکهای پیش روی جبهه شرقی ناتو را درک می نماید بتواند از این پتانسیل هسته ای میزبانی کند.

این در حالی است که هنوز مقام های لهستان به این پیشنهاد موسبکر پاسخ نداده اند. پیشتر لهستان از ایده میزبانی از نظامیان متعارف آمریکایی استقبال نموده و وعده ایجاد یک به اصطلاح پایگاه فورت ترامپ برای این منظور و پرداخت هزینه های آن با اتکا به بودجه خودش را داده بود. روسیه که همیشه با توسعه ناتو به سمت شرق و استقرار تسلیحات هسته ای در فاصله نزدیک به مرزهایش مخالفت نموده هنوز رسماً درباره این اظهارنظرها واکنش نشان داده است.

اخیراً ریچارد گرنل، فرستاده واشنگتن به آلمان و مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا از برلین خواست همچنان از سلاح های هسته ای آمریکا که به عقیده او یک عامل بازدارنده در برابر روسیه چین و کره شاقتصادی است میزبانی کند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spikenews.ir شناسه مطلب: 460

به "اقدام خطرناک و تهدید آمیز آمریکا در مرزهای روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام خطرناک و تهدید آمیز آمریکا در مرزهای روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید